dekoracje świąteczne na kominek fot. Adobe Stock, Adobe Stock,

Najlepsze pomysły na dekoracje świąteczne na kominek z prawdziwym ogniem, elektryczny oraz imitację

Chcesz udekorować kominek lub konsolę na święta? Możesz wykorzystać ciepłe światełka, girlandy, a także bombki i mikołajkowe skarpety na prezenty. Jeśli masz kominek elektryczny, udekoruj do dookoła, a jeśli tylko konsolę - ustaw dekoracje także w środku. Możesz sięgnąć przede wszystkim po drewno, które otoczysz światełkami.
/ 18.11.2022 05:40
dekoracje świąteczne na kominek fot. Adobe Stock, Adobe Stock,

Jakie dekoracje świąteczne na kominek wybrać? Przede wszystkim dopasuj je do ogólnego wystroju wnętrz. Jeśli stawiasz na czerwono-złote dodatki, w ten sposób udekoruj także kominek. Jeśli w tym roku zakochałaś się w niebieskościach, postaw na błękity, biele i srebro. Pamiętaj także o kolorowych lub jednolitych światełkach. Jak udekorować kominek z żywym ogniem, elektryczny czy imitację?

Spis treści:

  1. Minimalistyczne dekoracje na kominek
  2. Klasyczne dekoracje kominka
  3. Zielone dekoracje kominka
  4. Białe dekoracje kominka
  5. Dekoracja konsoli kominkowej

Minimalistyczne dekoracje świąteczne na kominek

Jeśli jesteś fanką minimalistycznych rozwiązań, jeśli chodzi o aranżację i dekorację wnętrz, postaw na eleganckie dodatki, które nie przytłoczą pomieszczenia i nie sprawią, że zrobi się wizualny bałagan.

Wykorzystaj złote, białe i czarne elementy, a także delikatne lampki z ciepłym światłem. Jeśli masz kominek z podestem, poustawiaj na nim świeczki bryłowe, a jeśli masz samą konsolę - ustaw je w środku, aby stworzyć wrażenie żywego ognia. Możesz je oczywiście odpalać w ciągu dnia, aby stworzyć zimowy klimat.

minimalistyczne dekoracje świąteczne na kominek
fot. Dekoracje świąteczne na kominek: minimalizm/Adobe Stock, FollowTheFlow

Klasyczna dekoracja na kominek

Aby stworzyć dekorację kominka rodem z Pinteresta czy Instagrama, wykorzystaj klasyczne elementy świąt oraz zimy. Sięgnij po skarpety na prezenty od św. Mikołaja i powieś je na górze kominka. Podest oraz górę udekoruj świecami i bombkami w kolorze czerwieni i złota. Wykorzystaj także naturalne elementy - zielone gałązki oraz drewno kominkowe.

Całość dekoracji uzupełnią lampki LED z ciepłym, klimatycznym światłem (ok. 27000 K będzie w sam raz). Mogą to być także światełka na baterie: sprawdzą się zimowe gwiazdki albo cotton balls.

dekoracje świąteczne na kominek pomysły
fot. Dekoracje świąteczne na kominek/Adobe Stock, New Africa

Zielone dekoracje świąteczne na kominek

Zieleń to, obok czerwieni i złota, klasyka, jeśli chodzi o świąteczne dekoracje. Podczas ozdabiania kominka wykorzystaj żywe lub sztuczne gałązki, wieńce oraz girlandy. Kominek dopełnij lampionami i świecami w kolorze białym i czerwonym.


fot. Dekoracje świąteczne na kominek/Pinterest

W przypadku tak intensywnie zielonej aranżacji warto dodać także odrobinę czerni i błysku. W ten sposób stworzysz naprawdę ciepłą dekorację, która będzie wyglądać doskonale nie tylko w okresie świątecznym, ale także przez całą zimę.

Białe dekoracje na kominek

Biel to bardzo szlachetny, minimalistyczny odcień, który w połączeniu z szarością, czernią i srebrem tworzy doskonałe zimowe połączenie. Jeśli to właśnie w tym klimacie chcesz udekorować swoje mieszkanie na święta, postaw na białe girlandy oraz wieńce z elementami srebra. Dodaj do tego połyskujące, jasne bombki oraz chłodne światło lampek.


fot. Białe dekoracje świąteczne na kominek/Pinterest

Białe lampiony, świeczniki i lustra będą świetnym uzupełnieniem. Przy kominku postaw miękki fotel (jeśli masz na to miejsce) i ciesz się czasem spędzonym z książką przy świetle lampek.

Jak udekorować konsolę kominkową

Jeśli nie masz prawdziwego kominka, a jedynie konsolę, także możesz stworzyć piękną, świąteczną aranżację. Wystarczy, że zamiast żywego ognia wykorzystać świeczki (mogą być też takie na baterie), a także lampki z ciepłym światłem.

Sznurem światełek możesz owinąć kilka drewienek, dzięki czemu stworzysz wrażenie żarzącego się ognia. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie pod konsolą pustych pudełek owiniętych w prezentowy papier.

dekoracje świąteczne na kominek z prezentami
fot. Dekoracje świąteczne na konsolę kominkową/Adobe Stock, pirotehnik

Czytaj także:
Świąteczne dekoracje na okno
Jak udekorować świąteczny balkon
Dekoracje świątecznego stołu