Garść pomysłów na dekoracje świąteczne na balkonie: nie tylko lampki

dekoracje świąteczne na balkonie fot. Adobe Stock, Daniela Baumann
Jakie są najlepsze pomysły na dekoracje świąteczne na balkonie? Postaw przede wszystkim na lampki z ciepłym światłem, figurki oraz zielone elementy. Wszelkiego rodzaju wieńce, świeczki na baterie czy eleganckie światełka będą wyglądać świetnie. Zobacz, jak jeszcze zaaranżować zimowy, świąteczny balkon.
/ 17.11.2022 05:52
dekoracje świąteczne na balkonie fot. Adobe Stock, Daniela Baumann

Chcesz udekorować swój balkon na sezon świąteczno-zimowy? Postaw na klimatyczne dekoracje, ciepłe lampki oraz miękkie poduchy. Co jeszcze? Dobrym pomysłem są także elektroniczne instalacje, które możesz przyczepić do okna lub barierki balkonowej. Zobacz garść pomysłów na dekoracje świąteczne na balkonie.

Spis treści:

  1. Dekoracje świąteczne na balkonie: moc światełek
  2. Zielone dekoracje na balkon
  3. Ruchome instalacje na balkon

Dekoracje świąteczne na balkonie: moc światełek

Światełka to nieodłączny element świątecznych i zimowych dekoracji domu, ogrodu i balkonu. Owijamy nim nie tylko choinki, ale i zielone krzewy, meble, a także barierki balkonowe. Pięknie wyglądają także ułożone na parapecie. Masz bardzo duży wybór, jeśli chodzi o kształty lampek, barwę światła, a także fakt, czy są podłączane do prądu, czy zasilane bateriami.

Doskonałym pomysłem jest także przygotowanie "balkonowego ogniska". Wystarczy, że na tacce ułożysz drewienka w taki sposób, w jaki robi się to przy rozpalaniu ogniska. Następnie owiń je drobnymi światełkami i klimatyczna zimowa dekoracja gotowa.


fot. Dekoracje świąteczne na balkonie/Pinterest

Zielone dekoracje świąteczne na balkonie

Jeśli chodzi o zielone dekoracje świąteczne, najlepiej sprawdzają się wieńce, girlandy i żywe gałązki, rozrzucone na balkonie lub podwieszone luźno przy oknie lub na barierce balkonowej. Możesz także postawić kilka iglaków w doniczkach, ozdobić je światełkami lub bombkami.

Na balkonie dobrze będą wyglądać także drewniane dodatki. Idealnie współgrają z zielenią i dopełniają całą aranżację. Jeśli lubisz przesiadywać zimą na balkonie, otulona kocem, postaw także na stole kilka świeczek. Zrobią klimat, a dodatkowo podgrzeją atmosferę.


fot. Dekoracje świąteczne na balkonie/Pinterest

Dekoracje świąteczne na balkonie: ruchome instalacje

Na pewno widziałaś gdzieniegdzie św. Mikołaja, wspinającego się po balkonowej balustradzie albo na oknie. A może przyuważyłaś renifery, ciągnące sanie po balkonie? Te i inne instalacje możesz dostać w sieci oraz niektórych sklepach stacjonarnych.

Wyglądają świetnie i w zasadzie mogą stanowić całość dekoracji. Uzupełnij je świetlistymi girlandami albo krzewami w doniczkach i niech niesie się magia świąt!

dekoracje świąteczne na balkon
fot. Dekoracje świąteczne na balkonie/Adobe Stock, sonyachny

Czytaj także:
Szablony do sztucznego śniegu
Jak zrobić stroik świąteczny
Dekorowanie choinki na święta