Choinka 2016 - zobacz jak ją udekorować

Wybierz, ubierz - czyli kilka pomysłów na wystrojenie choinki 2016! Sprawdź, jakie trendy królują w tym roku.
Weronika Kwaśniak / 25.10.2016 09:17

Strojenie choinki to jedna z najmłodszych tradycji wigilijnych. Zwyczaj przyszedł do polski z Niemiec na przełomie XVII i XIX wieku. Początkowo drzewka ozdabiano jedynie w Warszawie. Dziś jest to najważniejsza dekoracja świąteczna. Ubierano ją zawsze w Wigilię, wieszając na gałązkach ozdoby z opłatka, orzechy, pierniki, jabłka oraz świeczki. Z czasem pojawiły się na niej własnoręcznie wykonane ozdoby z papieru, słomy, wydmuszek jaj oraz z piór.

Jakie lampki choinkowe kupić?

Jeśli szukasz inspiracji do przyozdobienia swojego drzewka, zajrzyj do naszej galerii! W tym roku zachęcamy zwłaszcza do samodzielnego przygotowania ozdób choinkowych oraz sięgnięcia po ponadczasowe kolory świąt: czerwień, biel, złoto i srebro.

 

Christmas will be here before we know it and we can't wait to put these little guys out! Find them in our latest flyer. #CTSBargainHunters #ATBargainHunters #christmastreeshops

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Christmas Tree Shops andThat! (@christmastreeshops)

Ciasteczka na choinkę

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/09.01.2017 13:32
Ja urządzam swoje mieszkanie z pracownią architektoniczną ARCHITETTO. Mogę śmiało polecić, ponieważ nie po raz pierwszy ich wynajęłam o jestem z usług bardzo zadowolona. Wszystko przebiega tak, jak należy.
/18.12.2014 19:41
Znalazłam dużo inspiracji. Szczególnie jeśli chodzi o czerwone ozdoby, które na choince dodam do gwiazd betlejemskich. Takich jak tutaj: gwiazda-betlejemska.info/pl/po-prostu-magia Oby mi się tylko udało :D
/11.12.2012 16:38
przepiękne choinki. dzięki. już wiem jak udekorowac swoje drzewko w tym roku ;)
POKAŻ KOMENTARZE (9)