POLECAMY

Boże Narodzenie we wnętrzu

W ferworze przedświątecznych przygotowań warto pamiętać o odpowiednim wystroju naszych domów i mieszkań. Świąteczna atmosfera to w ogromnej mierze zasługa dekoracji – choinki, świeczek, stroików i innych elementów, które wypełniają w tym czasie nasze domy i ich otoczenie.
W ferworze przedświątecznych przygotowań warto pamiętać o odpowiednim wystroju naszych domów i mieszkań. Świąteczna atmosfera to w ogromnej mierze zasługa dekoracji – choinki, świeczek, stroików i innych elementów, które wypełniają w tym czasie nasze domy i ich otoczenie.

Zanim jednak zabierzemy się do dekorowania, zastanówmy się nad stylem i kolorystyką ozdób świątecznych oraz aktualnymi trendami. Oto kilka podpowiedzi stylisty firmy Praktiker…

Jak w pałacu
Trendy świąteczne są zmienne i zindywidualizowane, zależą od aktualnej mody i od naszych wyborów. W tym roku, obok tradycyjnych bożonarodzeniowych wzorców w wystroju wnętrz, styliści proponują tak zwany styl „pałacowy”, który podkreśli podniosły charakter Bożego Narodzenia.

Magda Brejdygant, stylista w firmie Praktiker:
Niektóre trendy w dekoracjach świątecznych są po prostu kontynuacją tych panujących we wnętrzach. Tak właśnie jest w przypadku stylu pałacowego. Jego cechy charakterystyczne to: kryształy, przepych, błysk i połysk. Z myślą o wielbicielach tego stylu powstały luksusowe ozdoby choinkowe: kryształy, każdy z nich w innym kształcie, gładkie lub z grawerowanym rysunkiem czy frezowanym brzegiem. Idealnie komponują się z bombkami w kolorze starego srebra oraz ozdobami z mozaikowego szkła. Pewnym novum jest wprowadzenie do dekoracji koloru czarnego.
Dekoracja świąteczna to już nie tylko drzewko, ale także stół i cały dom. Na stole dobrze prezentują się pełne blasku ozdoby w formie ogromnych diamentów, które pięknie rozpraszają światło świec, tworząc tym samym magiczną atmosferę, jak np. ozdoby szklane wiszące dostępne w sklepach Praktiker. Stanowią też, z racji swojego dostojeństwa oraz ładnego opakowania, oryginalny pomysł na prezent. Oprócz kryształów, gigantycznych diamentów, na stół powinny trafić srebrne świeczniki firmy Praktiker, lustrzane świece, mozaikowe latarenki z czarnego szkła, patery, podstawki, dekoracyjne srebrne owoce, a wszystko spowite w taftowym, drapowanym obrusie.
Boże Narodzenie we wnętrzu
Styliści wciąż chętnie sięgają po tradycyjne bożonarodzeniowe wzory. W propozycjach firmy Praktiker znajdziemy modne srebrne bombki. Nowość stanowią ich bardzo duże rozmiary, szklane, błyszczące sople, puchowe gwiazdy i anioły, białe i oszronione ozdoby, koronkowe akcenty. Tego typu elementy świetnie sprawdzą się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Oprócz tradycyjnych bombek, na choinkach coraz częściej goszczą kolorowe i błyszczące motyle, kwiaty oraz ptaki, ich szeroki wybór proponuje firma Praktiker. Inna propozycja to ozdoby z tkaniny i kordonka.

Świąteczne barwy
Kolory tworzą niepowtarzalny klimat w mieszkaniu. Odpowiednio dobrane pomogą zbudować gwiazdkowy, zimowy nastrój. Jakie kolory wybrać, aby potęgowały świąteczną atmosferę
a jednocześnie odpowiadały aktualnym trendom?
Boże Narodzenie we wnętrzu
Magda Brejdygant, stylista w firmie Praktiker:
Nadal najbardziej popularna jest biel. Nie tylko na choince ma być biało, ale także wokół niej. Idealnym dopełnieniem ‘White Christmas’ jest mocny akcent w odcieniu purpury lub wiśni. Osobom, które preferują tradycyjne połączenia, proponuję zestawianie czerwieni (tu nowością są jej rożne odcienie) ze złotem i zielenią, z kolei wielbicielom klimatów orientalnych - miedź i głęboki brąz, połączone z turkusem lub jasną zieleń ze złotem w odcieniu szampana.

Światło
Jednym z podstawowych elementów budujących bożonarodzeniowy nastrój jest światło - tworzy klimat, ożywia kształty przedmiotów i uwydatnia kolory. Jego barwa i natężenie podkreśli charakter bożonarodzeniowych stroików i detali.
Boże Narodzenie we wnętrzu
Magda Brejdygant, stylista w firmie Praktiker:
Świecimy tak mocno, jak tylko się da. Przeładowanie i przesada w oświetleniu nie dość, że jest dopuszczalna, to wręcz wskazana. Mamy do wyboru mnóstwo świetlnych ozdób, począwszy od dużych aranżacji z węży świetlnych np. całych scenek, figur z saniami, stawianych przed domem lub na dachach, poprzez siatki świetlne, oplatające drzewa, wejścia czy ogrodzeni, a kończąc na lampkach w kształcie sopelków na balkonach i w oknach.

Dodatkowym elementem świetlnym są różnej wielkości latarenki oraz oświetlone drzewka
w koszykach lub donicach, stawiane przy wejściu do domu. Na drzwiach wejściowych warto powiesić dekoracyjne wianuszki firmy Praktiker, inspirowane zwyczajami skandynawskimi, wykonane
z naturalnych elementów typu: wiklina, szyszki, suszone owoce. Szeroki wybór świątecznych stroików znajdziemy w ofercie świątecznej sklepów Praktiker.

Jak w bajce
Wśród tegorocznych propozycji świątecznych ważne miejsce zajmują ozdoby, tematycznie związane z bajkami. Szeroki wybór bałwanków, Mikołajów, księżniczek, bajecznych motyli i ptaków, które znajdziemy w świątecznych propozycjach firmy Praktiker.
Boże Narodzenie we wnętrzu
Magda Brejdygant, stylista w firmie Praktiker:
Oprócz trendów wynikających bezpośrednio z mody i wzornictwa mamy też inne. Można je nazwać mianem „bajkowych”, odwołujących się do dziecięcych marzeń i tęsknot, czyli po prostu sceneria rodem z „Dziadka do orzechów”. Bombki formowane w kształty - żołnierzyków, księżniczek, tancerek, lalek, aniołków, mikołajów, bałwanków i tym podobnych. Wielokolorowe, błyszczące. Do tego ozdoby niczym cukierki i inne słodycze, np. malowane na złoto orzechy i szyszki, lakierowane jabłuszka, miniaturowe paczuszki i prezenciki. To propozycja zwłaszcza dla dzieci i dla prawdziwych tradycjonalistów.

źródło: www.praktiker.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt, oraz pomyślności w Nowym Roku. Pozdrawiamy Mistrzowie Szeptów
/10 lat temu
też kocham świece, a na świątecznym stole są elementem niezbędnym do wprowadzenia nastroju. Kupiłam sobie kilka nowych lampionów w Tchibo, ze szkła iryzowanego :) wyglądają cudownie
/10 lat temu
Świece u mnie w domu to bardzo ważny element wystroju pomieszczenia w którym będziemy zasiadać do kolacji wigilijnej.Dlatego wybieram zawsze te najlepsze i pachnace najładniej.W tym roku kupiłam świece Korony ,o zapachu black angel.Pięknie pachną i tak samo wyglądaja.