Sprawdź, czy jesteś odwodniona

Regularne picie soków owocowo-warzywnych poprawia jakość życia seksualnego
Czy wiesz, że problem odwodnienia dotyka prawie każdego człowieka? Kiedy odczuwamy pragnienie oznacza to, że nie dostarczyliśmy organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Brak prawidłowego nawodnienia doprowadza do zaburzeń funkcjonowania układu trawiennego i powoduje szybsze starzenie się skóry.
Regularne picie soków owocowo-warzywnych poprawia jakość życia seksualnego

1. Bóle głowy

Ważną funkcją wody jest wypłukiwanie toksyn z organizmu. Mózg składa się w 75% z wody, więc nawet niewielkie odwodnienie może prowadzić do bólu głowy oraz obniżenia poziomu koncentracji. 

2. Zatwardzenie

Picie odpowiedniej ilości płynów przyspiesza proces wydalania resztek pokarmów, przyspiesza też pasaż treści jelitowej.

Dieta na dobre trawienie

3. Oddawanie moczu

Zmniejszona liczba moczu i jego ciemny kolor. Zadaniem nerek jest filtrowanie krwi i oczyszczanie jej z produktów ubocznych przemiany materii. Podstawą tego procesu jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Kiedy organizm ma za mało wody, zmniejsza się ilość wydalanego moczu, uboczne produkty przemiany materii są wtedy bardziej skoncentrowane, co wpływa na kolor moczu.

4. Nieświeży oddech 

Może być objawem odwodnienia. Dzieje się tak, kiedy resztki jedzenia nie są wypłukiwane, przez co w jamie ustnej i gardle nagromadzają się bakterie, a język pokrywa się białym nalotem.

5. Stan skóry 

Przy braku odpowiedniej ilości wody do odżywiania skóry, traci ona swoją elastyczność. Staje się sucha i chropowata.

Pielęgnacja skóry suchej

6. Skurcze mięśni

To poważniejszy objaw odwodnienia. Występują one w przypadku, gdy do mięśni za pośrednictwem krwi nie dociera wystarczająca ilość tlenu.

7. Wygląd oczu

Zamglone oczy i ciemne worki pod oczami i wokół oczu są oznaką naprawdę głębokiego odwodnienia.

Redakcja poleca

REKLAMA