kobieta, mężczyzna, para, restauracja, randka

Jak dbać o linię w restauracji

Wybierasz się do restauracji na spotkanie biznesowe, idziesz na kolację z ukochanym lub na imprezę z przyjaciółmi, jak wtedy utrzymać dietę?
/ 22.09.2009 11:03
kobieta, mężczyzna, para, restauracja, randka

Kiedy jesteś na diecie, w knajpie trzymaj się tych prostych zasad:

* zawsze stosuj zasadę „pytaj i proś”. Dowiedz się, co się kryje pod skomplikowaną nazwą potrawy. Jeśli chcesz ją trochę zmodyfikować, nie krępuj się! W większości restauracji dostosują się do twoich potrzeb.

* unikaj sosów, grzanek i panierki. Spokojnie możesz z nich zrezygnować bez straty walorów smakowych potrawy. Jeśli jej integralnym składnikiem jest sos, poproś by podano go w osobnym naczyniu lub po prostu w znacznie mniejszej ilości.

* dziel na pół. Proś o połowę porcji lub wybieraj potrawy z menu przeznaczonego dla dzieci (w niektórych restauracjach jest taka możliwość). Jeśli absolutnie nie wchodzi to w grę, zamów całą porcję, ale nie zjadaj jej do końca lub podziel się z koleżanką.

* rozładuj bomby kaloryczne. Jeśli już musisz zjeść pizzę, zamów tę na cienkim cieście i nie przesadzaj z jej wielkością. Zamawiając pastę, poproś o makaron z pełnego ziarna, w większości restauracji nie będzie to problemem.