Sprawdź! Ile jajek można jeść tygodniowo?

Lubisz zjeść jajko na śniadanie? To zdrowa propozycja. Sprawdź, jak często możesz ją wprowadzać w życie!
Sprawdź! Ile jajek można jeść tygodniowo? fot. Fotolia

Lubiane przez wielu i przez wielu traktowane jako główny element diety odchudzającej. Dlaczego? Bowiem białko jajka jest najbardziej idealną formą białka występującego w przyrodzie. I świetnie sprawdza się jako budulec naszych mięśni!

Ile jajek jeść w tygodniu?

Obecnie zalecenia WHO wskazują, że 10 jajek to najbardziej optymalna ilość tego produktu w cotygodniowej diecie. Pamiętaj jednak, że owe zalecenie dotyczy również tych jajek, które są zawarte w różnego rodzaju panierkach czy makaronach!

Co jest ważne poza ilością?

Oprócz ilości zjadanych jaj, ważne jest ich pochodzenie – najlepsze są jaja od kur z wolnego wybiegu lub z chowu ściółkowego (unikajmy jaj pochodzących z chowu klatkowego – są mniej wartościowe!). Na jajkach widoczne są oznaczenia - nr 1 na początku stempla to dobry wybór, nr 3... cóż, lepiej z niego zrezygnujmy.

Jedz, ile chcesz!

W przeciwieństwie do żółtek, białka jaj nie muszą być restrykcyjnie ograniczane w codziennej diecie. Zawierają one chude i bardzo dobrze przyswajalne białko, wapń i minerały. Dodawaj je do potraw, wcześniej odłączając żółtko - wyjdzie ci to na zdrowie!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/2 lata temu
No proszę jak to się wszystko zmienia. Ostatnio natknęłam się na informację, że bezpiecznie można spożywać nawet 20 jajek tygodniowo, pod warunkiem, że nie mamy żadnych schorzeń itp. Sama zjadam bardzo dużo jajek i nie mam żadnych problemów ani z wagą, ani ze zdrowiem. Ale nie kupuję nigdy jajek z marketu, tylko od sprawdzonego hodowcy (fermabrychcy). Pyszne i zawsze świeże jajka.
/3 lata temu
"Obecnie zalecenia WHO wskazują, że 10 jajek to najbardziej optymalna ilość tego produktu" wystarczy optymalna bo to masło maślane i prostactwo.
/5 lat temu
ja jem ponad 30 tygodniowo , zyje i mam sie dobrze
POKAŻ KOMENTARZE (6)