Czy zdrowy styl życia jest modny?

Chcesz być na topie – musisz być eko! Tak coraz częściej mówi się o osobach, które dbają o to, co jedzą i o to, jak często trenują. Dlaczego zdrowy styl życia jest modny i o czym musisz pamiętać? Zobacz!
/ 31.07.2015 10:21

zdrowy styl życia

fot. Fotolia

Zdrowy styl życia jest na topie!

Coraz więcej z nas chce prowadzić  zdrowe i świadome życia. Wybieramy produkty spożywcze najwyższej jakości, dbamy o zdrową i zrównoważoną dietę, uprawiamy sporty i stronimy od używek. Troszczymy się także o siebie i środowisko, w którym żyjemy – wspieramy rozwiązania ekologiczne, rozwijamy swoje zainteresowania i regularnie się dokształcamy. Dbałość o organizm oraz sprawność umysłową upowszechnia się w coraz szerszych kręgach społecznych. Odpowiedzialne, mądre życie, w zgodzie ze sobą i własnym organizmem stało po prostu modne!

Świadome życie warto zacząć od harmonijnego połączenia odpowiedniej diety, dawki ruchu oraz picia odpowiednich ilości wody. Szczególnie latem warto zwrócić uwagę na odpowiednie nawodnienie – bardziej się pocimy i pod wpływem wysokich temperatur organizm bywa narażony na przegrzanie.

Pamiętajmy, aby mieć napój w pobliżu także podczas wzmożonego wysiłku i uprawiania sportu. Jeżeli ćwiczymy w domu, zaopatrzmy się w dzbanek, który mieści się w lodówce. Dzięki temu będziemy mieć dostęp do świeżej, orzeźwiającej wody na wyciągnięcie ręki.

Zobacz także: Czy Polki odżywiają się zdrowo?

"Zdrowe i świadome życie to nie tylko spożywanie licznych prozdrowotnych i ekologicznych produktów, lecz systematyczne spełnianie prawdziwych potrzeb własnego organizmu. Nie możemy zapominać o regularnym uprawianiu sportu oraz właściwym nawadnianiu ciała. Codzienna aktywność fizyczna, odpowiednia dieta oraz utrzymanie odpowiedniej ilości wody w organizmie to filary podtrzymujące zachowanie dobrego zdrowia" – mówi Katarzyna Biłous, ekspertka ds. dietetyki oraz trenerka współpracująca z marką BRITA.

Włączenie większej dawki ruchu oraz odpowiednich ilości wody do codziennej diety to mała, pozytywna zmiana, którą wyraźnie odczuje organizm. Dostarczenie mu odpowiedniej ilości płynów pomoże w zachowaniu prawidłowych funkcji poznawczych i fizycznych oraz poprawi wygląd skóry.

Źródło: Materiały prasowe BRITA

Zobacz także: Czy można pić wodę z kranu?