Wspólne ćwiczenia na plaży

Pary, które ćwiczą razem, rzadko się rozstają! Bo nic tak nie łączy jak wspólny wysiłek i cieszenie się swoimi wyrzeźbionymi ciałami.
/ 25.08.2010 17:39

Pary, które ćwiczą razem, rzadko się rozstają! Bo nic tak nie łączy jak wspólny wysiłek i cieszenie się swoimi wyrzeźbionymi ciałami.
 

Plaża to tymczasem świetna arena dla gimnastyki dla dwojga, która nie dość, że nie przypomina w niczym katorgi na siłowni, to jeszcze nic nie kosztuje i w bonusie gwarantuje ładną opaleniznę. Ćwiczymy oczywiście nie w godzinach szczytu, ale albo rano, albo pod wieczór. Za cały sprzęt wystarczy nam butelka wody mineralnej, piłka do siatkówki i dwie skakanki.

Trening na piasku, jak każdy inny, warto zacząć od krótkiej rozgrzewki - wymachów nogami i rękami, skłonów w przód, kilku przysiadów. Rozgrzane stawy pracują lepiej i sport jest mniej niebezpieczny. Dalsza część gimnastyki zależy od naszej formy i celu. Generalnie dobrze jest pamiętać, że dla pięknej postawy i szczupłej linii potrzebne nam ćwiczenia kardio, rozciąganie oraz ćwiczenia budujące siłę mięśni. Na pewno z poniższych propozycji wybierzecie coś dla siebie…

Kardio… pozwala spalić tłuszcz, poprawić dokrwienie, zwiększa wydajność i kondycję

 • Skakanie na skakankach, 2-3 minuty, najlepiej na twardszym piasku przy brzegu.
 • Siatkówka plażowa, najlepiej w ramach podwójnej randki. Jeśli nie macie boiska, odbijajcie po prostu piłkę między sobą, starając się wykonać jak największą liczbę podań.
 • Wspólny jogging, ok. 20 minut, w tempie, w którym mówienie sprawia niewielką trudność.
 • Sprinty - nakreślcie linię startu i mety i biegajcie na czas pobijając swoje rekordy. To perfekcyjny trening interwałowy.
 • Pływanie, również w tempie, ze zmianą stylów - żabka, plecy, kraul.


Rozciąganie… odciąża i wydłuża mięśnie, poprawia giętkość, kształci kończyny i zapobiega bólom po treningu

 • Usiądźcie naprzeciwko siebie, w rozkroku, dotykając się stopami i złapcie się za ręce. Delikatnie przeciągajcie się w jedną i druga stronę, tak, aby każdy partner starał się dotknąć tułowiem podłogi.
 • Stajecie plecami do siebie, z rękoma wyciągniętymi ku górze. Jeden z partnerów chwyta drugiego za nadgarstki i pochyla się rozciągając go na swoich plecach.
 • Stajecie oboje w rozkroku, jedna noga naprzód, stopa prosto, druga z tyłu, stopa na zewnątrz pod kątek 45 stopni. Uginacie równocześnie kolano przednie, dociskacie tułowiem, ręce kładąc przy przedniej stopie. Rękę ze strony, której noga jest z tyłu unosicie do góry, przekręcając się w pasie i prostujecie przednią nogę. W tej pozycji - ręce tworzą linię prostą prostopadłą do podłoża - wytrzymujecie jak najdłużej. Powtarzacie na drugą stronę.
 • Kładziecie się na plecach na piasku, unosicie zgięte nogi w górę, zakładacie jedna na drugą i dociągacie rękoma do klatki piersiowej. Powtarzacie na obie strony, po czym prostujecie nogi pionowo do góry i chwytacie na palce stóp. 

Wzmacnianie mięśni… zwiększa siłę, poprawia postawę, rzeźbi kończyny

 • Robicie półprzysiad i razem wyskakujecie w górę, 20 razy.
 • Rozstawiacie szeroko stopy, palce na zewnątrz i robicie 20 przysiadów do momentu aż uda będą równoległe do podłoża.
 • Robicie klasyczną pompkę, ale po podniesieniu się doskakujecie jeszcze stopami do dłoni i z powrotem. Powtarzacie 20 razy.
 • Kładziecie się na plecach, nogi zgięte, kierowane do siebie, stopy na podłożu, zakleszczone razem. Razem podnosicie się do siadu, przekazując sobie butelkę wody mineralnej. Powatzracie 20 razy.


Fot.: florida-beach-lifestyle.com, blog.ediets.com, 2.bp.blogspot.com, www.ussaram.com