Wojskowy wycisk

Dzisiaj propozycja treningowa dla pań, które lubią się zmęczyć i poczuć zakwasy w nogach. Inspirowana militarnym drylem sesja kształci piękne mięśnie i skutecznie spala tłuszczyk.
/ 27.09.2011 07:10

Dzisiaj propozycja treningowa dla pań, które lubią się zmęczyć i poczuć zakwasy w nogach. Inspirowana militarnym drylem sesja kształci piękne mięśnie i skutecznie spala tłuszczyk.

Fot. dreamstime

Łącząc takie ćwiczenia jak pajacyki, pompki i przysiady w energiczne sekwencje powtarzane z rytmem i wytrwałością dajemy naszemu ciału naprawdę solidny wycisk. Wzmacnia się tym samym kondycja i koordynacja, a poprawia wygląd nie tyle poszczególnych partii mięśni, jak po siłowni, co całej sylwetki. Zaczynamy trzymać się prosto, chodzić sprężyście, czuć się 10 lat młodziej.

Nie chodzi jednak bynajmniej o katorżnicze ćwiczenie do stanu bezdechu. Każde ćwiczenie ograniczone jest czasowo do maksymalnie minuty, bo tyle wymaga efektywność treningu. Jeśli ze swoją kondycją zaczniesz od 20 sekund, to i tak rezultaty będą szybko widoczne.

Korzyść wojskowego treningu, poza olbrzymią satysfakcją i zastrzykiem endorfin, to także łatwość wykonania. Nie potrzeba sprzętu ani pomieszczeń - ćwiczymy w parku, lesie, na plaży czy na trawniku dodatkowo korzystając z dobrodziejstw świeżego powietrza. Najlepiej zaangażować do sesji przyjaciół, którzy na pewno pomogą motywacji i zmienią trening w dobrą zabawę.

Trening militarny

Fot. bestbootcampworkout.com

Zaczynamy od dwóch minut biegu w miejscu, po czym…

Runda 1
20-60 sekund przysiadów - stopy na szerokości bioder, nogi zginają się do kąta 90 stopni, plecy wyprostowane.
20-60 sekund pompek - dłonie rozstawione na szerokość ramion; słabsze panie mogą robić pompki na kolanach.
20-60 sekund brzuszków skrzyżnych - z leżenia na plecach z rękami za głową łączymy prawy łokieć z lewym kolanem prostując prawą nogę i na odwrót.
20-60 sekund pajacyków - skaczemy w górę łącząc ręce nad głową i rozrzucając szeroko nogi.
20-60 sekund zgięć tułowia - z leżenia na brzuchu z ramionami przy sobie podnosimy głowę, ramiona i klatkę piersiową do góry.
Maksymalnie 5 minut - między ćwiczeniami nie robimy żadnych pauz! Odpocząć można minutę między rundami.

Fot. womansday.com

Runda 2
20-60 sekund wykroków - robimy duży wykrok prawą nogą, aby kolano zgięło się pod kątem prostym. Powtarzamy na drugą nogę.
20-60 sekund przysiadów z wyskokiem - robimy przysiad, ale zamiast wznosić się w górę wyskakujemy wyrzucając ręce wysoko nad głowę. Lądujemy miękko zginając nogi do następnego przysiadu.
20-60 sekund wąskich pompek - robimy pompki z dłoń i ułożonymi zaraz obok siebie.
20-60 sekund skipów - biegniemy w miejscu unosząc kolana jak najwyżej do piersi.
20-60 sekund skoczków - z pozycji do pompki przeskakujemy nogami do przodu w kierunku klatki piersiowej.

Odpoczywamy minutę rozluźniając kończyny, po czym robimy jeszcze raz rundę pierwszą i drugą.

Redakcja poleca

REKLAMA