Wczasy odchudzające - Mazury, góry, a może morze?

Decydując się na wczasy odchudzające chcielibyśmy, aby przyniosły one jak najbardziej wymierne efekty. Gdzie w takim razie pojechać? Jakie właściwości zdrowotne mają najczęściej wybierane przez nas obszary urlopowe czyli nadmorskie kurorty, Mazury i góry?
/ 29.01.2013 15:43

Wczasy

Wczasy nad morzem poprawią naszą kondycję

Idealne miejsce aby poprawić naszą kondycję. Spacery brzegiem morza, poranne joggingi, siatkówka plażowa to tylko kilka z licznych możliwości wprowadzenia dodatkowego ruchu do wybranej przez Siebie diety.  Codzienne kąpiele z łatwością wytrenują nasze mięśnie i wyrzeźbią sylwetkę. Zaletą wody morskiej jest także fakt, iż znacząco zwiększa ona tempo przemiany materii oraz oczyszcza organizm z toksyn. Spędzając tam wakacje mimowolnie zadbamy także o naszą odporność, która będzie wspierała organizm do walki z nadprogramowymi kilogramami. Niestety z nadmorskiego urlopu powinny zrezygnować osoby z nadczynnością tarczycy lub niewydolnością układu krążenia.

Wyjazd w góry zapewni relaks

Piękne krajobrazy górskie dadzą nam wytchnienie i pozwolą odpocząć po dniach pełnych zmagań z dietą. Piesze wycieczki natomiast to idealny sposób na zgubienie kilku dodatkowych kilogramów oraz wzmocnienie mięśni czy stawów. Czyste górskie powietrze ułatwi naszym płucom pracę i wspomoże proces oczyszczania organizmu. Kąpiele w krystalicznie czystej wodzie przyniosą ukojenie i zapewnią dużą dawkę relaksu zaś jej spożywanie pozytywnie wpłynie na całe nasze ciało. Jednakże górskie wyprawy nie są wskazane dla ludzi z niewydolnością mięśnia sercowego oraz problemami z ciśnieniem.

Mazury to idealne miejsce dla potrzebujących harmonii

Niziny to obszar znakomicie nadający się do regeneracji organizmu. Dobrze będą czuć się tu wszyscy zmęczeni zarówno fizycznie jak i psychicznie. Wszechobecnie panująca cisza, zapach lasu, odgłosy ptaków idealnie współgrają z naszym poczuciem harmonii. Dzięki temu okres diety będzie niemalże przyjemnością. Mazury mają również sporo do zaoferowania pod względem ruchu ułatwiającego spalanie tkanki tłuszczowej. Takie atrakcje jak kąpiele w jeziorach, spływy kajakowe, pływanie łódką czy żaglówką, możliwość odbycia długich spacerów po okolicznych lasach czy łąkach, jak także wycieczki rowerowe są wręcz na porządku dziennym.  Nie jest to jednak miejsce dla alergików oraz osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych.

Zobacz także: Kiedy wyjazd na wczasy odchudzające ma sens?