Tonique Fitness fot. Adobe Stock

Sekret treningu Tonique Fitness. Jak to się dzieje, że wyszczupla TAK SZYBKO?

Zobacz, w czym tkwi tajemnica treningu Tonique Fitness - autorskiego projektu polskiej instruktorki fitnessu Sylwii Wiesenberg! Przygotuj się na niezwykły efekt ćwiczeń!
Agata Bernaciak / 04.03.2019 16:08
Tonique Fitness fot. Adobe Stock

Sylwia Wiesenberg prowadzi swoje zajęcia w klubie Complete Body and Spa na Manhattanie. Trening, który stworzyła, jest uważany za jeden z trudniejszych na świecie. Trwa aż 2 godziny! W ich trakcie uczestniczki tracą nawet 1000 kalorii.

Na czym polegają ćwiczenia Tonique?

Sylwia opracowała swoje ćwiczenia z myślą o zbudowaniu pięknych nóg i kształtnej pupy. Tonique zaczyna się od 4-minutowej rozgrzewki – polega ona na lekkim balansowaniu na ugiętych kolanach w przysiadzie. Kiedy mięśnie są rozgrzane, następuje seria wielu ćwiczeń – najpierw na jedną, potem na drugą nogę. Każde z nich powtarzane jest 30–40 razy.

Trening na jedną nogę trwa około pół godziny. Potem kolejno ćwiczymy ręce, plecy i klatkę piersiową. Następnie przez kolejne pół godziny wykonujemy zestaw ćwiczeń na drugą nogę. Cały trening jest kombinacją skłonów i wyskoków. Trening Tonique dzięki dużej ilości powtórzeń buduje mięśnie. Jest także dynamiczny, co pomaga spalić tłuszcz.

Efekty treningu Tonique według Sylwii Wiesenberg

W miarę jak budowane są mięśnie, ciało staje się coraz bardziej jędrne. Niektóre ćwiczenia wykonywane są z ciężarkami, więc podczas skłonów oraz przysiadów intensywnie pracują także mięśnie rąk. Mięśnie brzucha rzeźbimy... przy okazji.

Tonique to trening nie tylko mięśni, ale także silnej woli. Poprzez wykonywanie dużej ilości powtórzeń budowana jest wytrwałość. Czasem trzeba przemóc ból mięśni. Tonique Fitness jest postrzegany jako trening wymagający bardzo dużego wysiłku. Zdaniem Sylwii, ładnej sylwetki nie da się zbudować bez ciężkiej pracy.

Gdzie szukać wskazówek treningowych?

Płyta DVD „Tonique Born To Move" ma polską i angielską wersję językową. Można ćwiczyć ze wskazówkami trenerki, a także tylko przy muzyce. Podczas treningu łatwo przeskakuje się pomiędzy ćwiczeniami.

Płyta podzielona jest na 3 części: 2 treningi i dynamiczne rozciąganie, które może być doskonałym sposobem na rozgrzewkę lub wyciszenie mięśni po ćwiczeniach. Na początku płyty zamieszczone są informacje, jak należy się przygotować do treningu.

Dowiedz się więcej o Tonique Fitnessie!Jak wygląda trening Tonique? Wywiad z Sylwią Wiesenberg