POLECAMY

Poznaj zasady tonique fitnessu według Sylwii Wiesenberg!

Zobacz, w czym tkwi tajemnica treningu tonique - autorskiego projektu polskiej instruktorki fitnessu Sylwii Wiesenberg!
Poznaj zasady tonique fitnessu według Sylwii Wiesenberg! fot. Fotolia

Sylwia Wiesenberg prowadzi swoje zajęcia w klubie Complete Body and Spa na Manhattanie. Są one uważane za jedne z trudniejszych. Trwają dwie godziny. W ich trakcie można stracić nawet 1000 kalorii.

Na czym polegają ćwiczenia Tonique?

Sylwia opracowała swoje ćwiczenia z myślą o zbudowaniu pięknych nóg i kształtnej pupy. Tonique zaczyna się od 4-minutowej rozgrzewki – polega ona na lekkim balansowaniu na ugiętych kolanach w przysiadzie. Kiedy mięśnie są rozgrzane, następuje seria wielu ćwiczeń – najpierw na jedną, potem na drugą nogę. Każde z nich powtarzane jest 30–40 razy.

Trening na jedną nogę trwa około pół godziny, a więc jest to spory wysiłek. Potem trenowane są ręce, plecy i klatka piersiowa. Następnie przez kolejne pół godziny wykonujemy zestaw ćwiczeń na drugą nogę. Wszystkie ćwiczenia są kombinacją skłonów i wyskoków. Trening Tonique dzięki dużej ilości powtórzeń buduje mięśnie. Jest także dynamiczny, co pomaga spalić tłuszcz.

Efekty treningu tonique według Sylwii Wiesenberg

W miarę jak budowane są mięśnie, ciało staje się coraz bardziej jędrne. Niektóre ćwiczenia wykonywane są z ciężarkami, więc podczas skłonów oraz przysiadów intensywnie pracują także mięśnie rąk. Mięśnie brzucha rzeźbimy przy okazji. Ale Tonique to trening nie tylko mięśni, ale także silnej woli. Poprzez wykonywanie dużej ilości powtórzeń budowana jest wytrwałość. Czasem trzeba przemóc ból mięśni. Tonique uważany jest za trening wymagający dużego wysiłku. Zdaniem Sylwii, ładnej sylwetki nie da się zbudować bez ciężkiej pracy.

Gdzie szukać wskazówek treningowych?

Płyta DVD „Tonique Born To Move" ma polską i angielską wersję językową. Można ćwiczyć ze wskazówkami trenerki, a także tylko przy muzyce. Podczas treningu łatwo przeskakuje się pomiędzy ćwiczeniami. Płyta podzielona jest na trzy części: dwa treningi i dynamiczne rozciąganie, które może być doskonałym sposobem na rozgrzewkę lub wyciszenie mięśni po ćwiczeniach. Na początku płyty zamieszczone są informacje, jak należy się przygotować do treningu.
napisane na podstawie tekstu opublikowanego w magazynie Uroda
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)