POLECAMY

Wspomaga libido, redukuje stres i zwiększa wytrzymałość organizmu – Muira puama to roślina o niezwykłym zastosowaniu!

Wiele gatunków roślin skrywa niezwykłe właściwości, dzięki którym usprawnisz działanie organizmu na wielu płaszczyznach. Jedną z takich roślin jest Muira puama!
Wioletta Górecka / 3 miesiące temu
Wspomaga libido, redukuje stres i zwiększa wytrzymałość organizmu – Muira puama to roślina o niezwykłym zastosowaniu! fot. Adobe Stock

Siły tworów natury są nieocenione – o tym wiadomo już od lat. Coraz chętniej powraca się do wzmacniania i leczenia organizmu z wykorzystaniem właśnie naturalnych metod i potęgi roślin. Ich niezwykłe, skuteczne właściwości pozwalają na szerokie spektrum zastosowania. Jedną z roślin szeroko wykorzystywaną w różnych dziedzinach, jest Muira puama. Czym jest? Jakie ma zastosowanie?

Czym jest Muira puama?

Muira puama, znana także jako Drzewo Potencji, to roślina występująca przede wszystkim w Południowej Afryce. Nazwa wzięła się od właściwości wspomagających walkę z problemami natury erotycznej. Właściwości Muira puama wykorzystywane były już przed laty przez Indian, w leczeniu problemów z potencją oraz wzmacniania organizmu. Co ciekawe, zastosowanie w leczeniu zaburzeń seksualnych znajduje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, po dziś dzień.

Zastosowanie Muira puama

Pozytywny wpływ na popęd seksualny to nie jedyna cecha tej rośliny – działa ona wspomagająco także na układ nerwowy, łagodząc reakcje na stres, a także uspokajając nerwy. Wskazuje się również na pozytywny wpływ Muira puama w leczeniu depresji, a także problemów z układem pokarmowym, reumatyzmu czy astmy. Roślina ta wykazuje również właściwości wzmacniające wydajność fizyczną organizmu, co jest niezwykle przydatne dla osób uprawiających sport. Warto więc mieć ją w swojej szafce obok ziół na odchudzanie – połączenie działania Muira puama z ziołami oczyszczającymi może znacznie usprawnić proces zrzucania zbędnych kilogramów. Jest często wykorzystywana jako naturalny środek redukujący zmęczenie oraz stymulujący pracę mózgu. Badania wskazują na wspieranie funkcji poznawczych w stosunkowo niedługim czasie – nawet po kilkunastu dni stosowania. Dodatkowo, przez redukcję stresu, Muira puama wpływa korzystnie na układ odpornościowy.

W jakiej postaci spożywać Muira puama?

Roślina ta dostępna jest w postaci tabletek bądź sproszkowanej kory. Trzeba pamiętać o tym, że jej działanie jest skuteczne w rekomendowanych dawkach i nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Sproszkowaną korę lub korzenie Muira puama należy zalać szklanką wody i gotować przez około 15 minut, a następnie gotowy wywar odstawić na 5 minut i spożywać po odcedzeniu.

Warto przeczytać także: 

Co na co dzień wspomaga pracę mózgu?
Pomóż swojemu mózgowi i nakarm go! Codzienna dieta dla mózgu!
Zjada cię stres? Poznaj kilka szybkich i skutecznych technik jego redukcji!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 miesiące temu
OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA IGORTRENERONLINE PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
/3 miesiące temu
Wielofunkcyjne działanie mają probiotyki, do tego jest preparat, który dodatkowo odchudza:) Probiox Plus, więcej na jego temat: zbijamywage.pl/preparaty-wspomagajace-odchudzanie/probiox-plus-nowoczesne-rozwiazanie-na-odchudzanie-i-nie-tylko
/3 miesiące temu
MI zakup Slimunox doradziła siostra...początkowo byłam nawet przeciwna... dzisiaj jestem jej wdzięczna. W 3 miesiące udało mi się wrócić dowagi jaką miałam przed ciążą