lody poniżej 100 kcal fot. Adobe Stock, progressman

Lody poniżej 100 kcal w sztuce. 18 polecanych produktów z popularnych marketów. Jedz je na diecie bez wyrzutów sumienia

Lody poniżej 100 kcal możesz jeść nawet na ścisłej redukcji, czyli diecie odchudzającej. Mamy 18 przykładów lodów, które mają mniej niż 100 kcal w sztuce. Choć nie wszystkie mają idealny skład, możesz sięgać po nie bez obaw o sylwetkę i utratę efektów. Wszystkie lody z zestawienia kupisz w popularnych marketach.
/ 10.07.2022 07:42
lody poniżej 100 kcal fot. Adobe Stock, progressman

Na diecie też możesz jeść lody, ale przede wszystkim musisz umieć zachować umiar, by nie przekroczyć swojego zapotrzebowania energetycznego. Lody mają złą sławę na diecie i są uważane za tuczące nie bez powodu: nie sycą, nie dostarczają wielu prozdrowotnych składników, a dostarczają kalorii. Nawet będąc na diecie możesz jednak jeść lody i chudnąć. Wystarczy, że wybierzesz niskokaloryczne, mniejsze porcje. To najlepsza metoda na „przemycenie” lodów do odchudzającego jadłospisu.

Spis treści:

 1. Kryteria wyboru lodów poniżej 100 kcal
 2. Lody poniżej 100 kcal – polecane produkty
 3. Tabela z podsumowaniem lodów poniżej 100 kcal

Kryteria wyboru lodów poniżej 100 kcal

W serii „Na tropie dobrego składu” wybieramy zazwyczaj produkty, które mają polecany, prosty skład i z tego względu warto wrzucić je do sklepowego koszyka. Tym razem zupełnie odrzucamy jednak kryterium czystego składu. Skupiamy się jedynie na kaloryczności lodów w porcji, czyli pojedynczym lodzie, którego możesz kupić i zjeść na raz. Zupełnie „nie interesuje” nas w tym zestawieniu skład, nie będziemy go nawet podawać. Większość lodów nim nie zachwyca. Nie musisz jednak na diecie dzielić produktów na zakazane i polecane. Nie bój się cukru i syropu w składzie. Nie są zdrowe, ale w umiarze nie zaszkodzą, jeśli jesteś zdrowa. Zakładamy jednak, że takie lody to tylko dodatek do twojego jadłospisu. Od czasu do czasu możesz po nie sięgnąć i nadal nazwać dietę „zdrową” i „niskokaloryczną”.

W zestawieniu znalazły się lody sprzedawane pojedynczo, ale też w wielopakach po kilka sztuk. Przeglądnęłyśmy asortyment najpopularniejszych marketów w poszukiwaniu lodów, które dostarczą mniej niż 100 kcal/ sztukę. Wybrałyśmy aż 18 produktów, które spełniają nałożone kryteria. Sprawdź konkretnie, po które lody najlepiej sięgać na diecie, gdy próbujesz się odchudzać. Rozglądnij się za nimi podczas następnych zakupów!

Lody poniżej 100 kcal – polecane produkty

Lody PIRULO: arbuzowy i banan

Lód PIRULO Arbuz firmy Nestle to niewielki lód na patyku w kształcie arbuza. Czerwona część arbuza ma smak arbuzowy, zielona „skórka” ma smak jabłkowy. Pestki imituje kilka oblanych polewą czekoladową dropsów kakaowych.

 • Energia/ 1 porcję: 59 kcal
 • Energia/ 100 g: 88 kcal
 • Masa porcji: 67 g/ 73 ml

lody poniżej 100 kcal: arbuzfot. Lody Pirulo Waterlemon Arbuz/ Archiwum prywatne

Inny lód imitujący owoc z tej samej serii to PIRULO Banan. To żelowy lód o smaku waniliowo-bananowym. Waniliowe wnętrze loda otacza żelowa skórka o smaku banana. Też ma mniej niż 100 kcal w sztuce.

 • Energia/ 1 porcję loda: 77 kcal
 • Energia/ 100 g: 170 kcal
 • Masa porcji: 45 ml/45 g

lody pirulo bananifot. Lody Pirulo Banani/ Archiwum prywatne

Lody KAKTUS

Kolejna propozycja loda poniżej 100 kcal to popularny i uwielbiany przez wielu lód Kaktus. Ma tylu fanów, że można go wręcz nazwać lodem kultowym. To owocowy lód wodny, oblany niewielką ilością polewy tłuszczowej ze strzelającym cukrem. Oryginalny i pierwotny lód Kaktus to wersja smakowa sorbetów truskawka-cytryna. Lody Kaktus można kupić też w smaku arbuz-jabłko, a teraz także w limitowanych edycjach sygnowanych logiem Tik Toka: boom niebieski i boom fioletowy. Wszystkie najmniejsze wersje lodów Kaktus mają mniej niż 100 kcal. Większe lody na patyku i Kaktus w rożku już nie mieszczą się w założonym przedziale kalorycznym.

 • Energia/ 1 porcję: 62 kcal
 • Energia/ 100 g: 129 kcal
 • Masa porcji: 48 g/ 45 ml

lody poniżej 100 kcal: kaktusfot. Lód Kaktus/ Archiwum prywatne

Lody sorbetowe Fruit MIX

Sorbetowe lody Fruit MIX Gelatelli są dostępne w Lidlu. W jednej sztuce dostarczają mniej niż 100 kcal, a do tego mają dwa smaki. Sprzedawane są w opakowaniach po 6 sztuk. Dostępne w różnych wersjach, każda łącząca lód o dwóch owocowych smakach, np. mango-malina, truskawka-borówka.

 • Energia/ 1 porcję: 70 kcal
 • Energia/ 100 g: 112 kcal
 • Masa porcji: 63 g/ 60 ml

lody sorbetowe fruit mixfot. Lody fruit MIX/ Archiwum prywatne

Lody Nesquik

Niewielkie lody Nesquik zadowolą miłośników mlecznych lodów, którzy jednocześnie szukają niskokalorycznej opcji i nie chcą „wydawać” kilkuset kalorii z dziennej puli jedną przekąskę. Zewnętrzna warstwa mini loda Nesquik ma smak kakaowy, wewnątrz znajduje się masa lodowa o mlecznym smaku. Lody są dostępne w wielopaku (8+1 gratis), ale można je też kupić pojedynczo.

 • Energia/ 1 porcję: 73 kcal
 • Energia/ 100 g: 201 kcal
 • Masa porcji: 43 ml/ 36 g

lody poniżej 100 kcal: nesquikfot. Lody Nesquik/ Archiwum prywatne

Lody Ekipy

Lody Ekipy Friza szturmem wdarły się na polski rynek. Lody firmy Koral wypromowane przez Ekipę YouTuberów odniosły niezwykły sukces marketingowy. Pierwsza partia wyprzedała się w mig, a niektóre sklepy wprowadziły nawet ograniczeni w ilości lodów, które może zakupić jeden klient. Rok temu były tak pożądane, że za opakowania po lodach (kosztujących ok. 2 zł) żądano na internetowych aukcjach nawet kilkaset złotych. Największe grono fanów lodów Ekipy to dzieci i nastolatkowie. Choć lody wzbudziły wiele kontrowersji m. in. ze względu na swój skład, na naszej liście też jest na nie miejsce, gdyż spełniają jedyne wyznaczone kryterium: mają mniej niż 100 kcal w sztuce.

 • Energia/ 1 porcję: 95 kcal
 • Energia/ 100 g: 183 kcal
 • Masa porcji: 52 g/ 50 ml

lody poniżej 100 kcal: lody ekipyfot. Lody Ekipy/ Archiwum prywatne

Lody mini Big Milk

Mini wersja lodów Big Milk to prawdziwy lodowy hit w dietetycznym świecie. Produkt ten podbija popularność dietetycznych kont na Instagramie i w innych social mediach. Wszystko dzięki bardzo niskiej kaloryczności. Jeden lód to zaledwie 30 kcal. Możesz zjeść nawet 3 sztuki, a dalej nie wykroczyć poza założone przez nas 100 kcal na porcję. Prawie każdy może umieścić taki lód w diecie. Producent deklaruje na opakowaniu, że lody mini Big Milk powstały z myślą o dzieciach, lecz zdecydowanie nie tylko dzieci cieszą się z powszechności tego produktu w sklepach. W pojedynczym kartonie z lodami znajdziesz 10 mini lodów 3 różnych smakach: wanilia, truskawka i czekolada. Różnice w makroskładnikach pomiędzy wersjami smakowymi są niewielkie.

 • Energia/ 1 porcję: 30 kcal
 • Energia/ 100 g: 86 kcal
 • Masa porcji: 23 g/35 ml

lody poniżej 100 kcal: mini big milkfot. Lody mini Big Milk/Archiwum prywatne

Big Milk, Big Milk Trio i Big Milk Fruit

Najpopularniejsza i tradycyjna wersja rozmiarowa lodów Big Milk też nie dostarczy ci więcej niż 100 kcal. Tak niska kaloryczność dotyczy jednak tylko lodów Big Milk śmietankowych, wersji Big Milk Trio i Big Milk Fruit, oblanej owocową polewą. Big Milki w czekoladzie i polewie toffi mają już więcej kalorii i nie załapują się do klasyfikacji. Warto zauważyć, że to „pełnowymiarowy” lód, o największej objętości z całego zestawienia.

 • Energia/ 1 porcję (Big Milk Trio): 80 kcal
 • Energia/ 100 g (Big Milk Trio): 148 kcal
 • Masa porcji (Big Milk Trio): 54 g/ 100 ml

lody big milk triofot. Lody Big Milk Trio/ Archiwum prywatne

lody big milk fruitfot. Lody Big Milk Fruit/Archiwum prywatne

Lody Marletto Smoothie 100% owoców

Lody marki Marletto – Smoothie z powodzeniem mogą być mianowane „lodami idealnymi” z dietetycznego i zdrowotnego punktu widzenia. Wybierz je, jeśli zależy ci nie tylko na tym, by nie dostarczyć z lodami wielu kalorii, ale też by były one jak najzdrowsze i miały mało sztucznych dodatków. W składzie sorbetowych lodów smoothie są jedynie przeciery i soki owocowe, oraz trochę błonnika. W tych lodach nie ma dodatku cukru, to faktycznie 100% owoców, jak deklaruje producent. Jeden lód z wielopaku dostarcza ok. 50 kcal. To produkt podobny do takiego, jaki otrzymałabyś zamrażając po prostu mieszankę soków owocowych w foremkach do lodów.

 • Energia/ 1 porcję: 53 kcal
 • Energia/ 100 g: 88 kcal
 • Masa porcji: 60 g

lody poniżej 100 kcal: smoothie mangofot. Lody smoothie mango 100% owocóe/ Archiwum prywatne

Gelatelli lody owocowe mango

Podobnie wyglądające lody oferuje też firma Gelatelli dostępna w Lidlu. W ich składzie znajduje się jednak nie tylko przecier z owoców, ale jest tam też syrop glukozowo-fruktozowy i inne dodatki. Lody Mango Gelatelli zasługują jednak na miejsce w klasyfikacji polecanych lodów, bo kryterium to przecież kaloryczność <100 kcal w sztuce, które modelowo spełniają.

 • Energia/ 1 porcję: 52 kcal
 • Energia/ 100 g: 105 kcal
 • Masa porcji: 50 g/ 50 ml

lody gelatelli mangofot. Lody Gelatelli Mango/ Archiwum prywatne

Lody Leone Świnka Peppa i Psi Patrol

Kupujesz lody z Psim Patrolem lub Świnką Peppą dla swojego dziecka? To też lody idealne dla ciebie, jeśli chcesz zjeść ochładzającą przekąskę, a nie bombę kaloryczną. Mały lód kakaowy w kształcie psiej łapy ma 68 kcal, a lód truskawkowy w kształcie Świnki Peppy to 57 kcal.

 • Energia/ 1 porcję (Psi Patrol): 68 kcal
 • Energia/ 100 g: 196 kcal
 • Masa porcji: 35 g

lody poniżej 100 kcal: psi patrolfot. Lody Psi Patrol/ Archiwum prywatne

 • Energia/ 1 porcję (Świnka Peppa): 57 kcal
 • Energia/ 100 g: 179 kcal
 • Masa porcji: 32 g

lody poniżej 100 kcal: świnka pepafot. Lody świnka Peppa/ Archiwum prywatne

Lody Marletto Fruit

Jeśli lubisz wodne owocowe lody z ciekawszą teksturą, możesz polubić się z lodami owocowymi Marletto. W środku klasycznych sorbetowych lodów na patyku znajdziesz owocowy sos. Sprzedawane są w opakowaniach po 8 sztuk, w smakach: malinowym i jabłkowym. Dodatkowym plusem tych lodów jest wzbogacenie ich w witaminę A i C.

 • Energia/ 1 porcję: 66 kcal
 • Energia/ 100 g: 94 kcal
 • Masa porcji: 70 g

lody poniżej 100 kcal: marletto fruitfot. Lody Marletto Fruit!/ Archiwum prywatne

Ice pops Gelatelli

Lody Ice pops to kolejna propozycja lodów marki Gelatelli, która ma mniej niż 100 kcal w sztuce. Lody te są wegańskie, nie zawierają żadnych odzwierzęcych dodatków. Każdy lód łączy dwa smaki owoców, np. wiśnię i jabłko.

 • Energia/ 1 porcję: 46 kcal
 • Energia/ 100 g: 91 kcal
 • Masa porcji: 50 g/ 50 ml

ice pops gelatelli
fot. Ice pops Gelatelli/Archiwum prywatne

Lody Spiralo Ballino

Lody na patyku Spiralo to zakręcone lody w polewie owocowej dostępne w Lidlu. Są dostępne w czterech smakach: pomarańczowym, jabłkowym, malinowym i o smaku owoców leśnych.

 • Energia/ 1 porcję: 84 kcal
 • Energia/ 100 g: 140 kcal
 • Masa porcji: 60g/ 70 ml

lody spiralo ballinofot. Lody Spiralo/ Archiwum prywatne

Gelatelli Sorbet Lollies

Sorbet Lollies to kolejna propozycja lodów marki Gelatelli, pod kątem naturalności składu: najlepsza. Te lody składają się wyłącznie z soków owocowych, ekstraktu kokosowego i możliwie naturalnych stabilizatorów. Jednocześnie spełnione jest podstawowe kryterium: mają one mniej niż 100 kcal w sztuce. Lody te przypadną do gustu osobom, które lubią owocowe lody o delikatniejszym smaku. Miąższ kokosa nadaje im kremowy posmak.

 • Energia/ 1 porcję: 78 kcal
 • Energia/ 100 g: 124 kcal
 • Masa porcji: 63 g/ 60 ml

lody poniżej 100 kcal: sorbet lolliesfot. Lody sorbetowe sorbet lollies/ Archiwum prywante

Lody Twister

Lody Twister firmy Algida także nie przekraczają granicy 100 kcal na sztukę. W niebieskiej wersji „peek-a-blue” lody łączą smak melonowy, truskawkowo-cytrynowy i jabłkowo-jagodowy. Dodatkowo są one wegańskie. Dostępnych jest jednak wiele smaków kultowego twistera, żaden nie przekracza 100 kcal. Zasmakują wszystkim miłośnikom multiowocowych lodów.

 • Energia/ 1 porcję: 66 kcal
 • Energia/ 100 g: 92 kcal
 • Masa porcji: 72 g/ 70 ml

lody poniżej 100 kcal: twisterfot. Lody twister/ Archiwum prywatne

Tabela z podsumowaniem lodów poniżej 100 kcal

Nazwa Energia w 1 sztuce Energia / 100 g Masa / 100 g
Lody PIRULO arbuz 59 kcal 88 kcal 67 g/ 73 ml
Lody PIRULO banan 77 kcal 170 kcal 45 g/ 45 ml
Lody Kaktus 62 kcal 129 kcal 48 g/ 45 ml
Lody sorbetowe Fruit MIX 70 kcal 112 kcal 63 g/ 60 ml
Lody Nesquik 73 kcal 201 kcal 43 ml/ 36 g
Lody Ekipy 95 kcal 183 kcal 52 g/ 50 ml
Lody mini Big Milk 30 kcal 86 kcal 23 g/ 35 ml
Lody Big Milk Trio 80 kcal 148 kcal 54 g/ 100 ml
Lody Marletto Smoothie 53 kcal 88 kcal 60 g
Gelatelli Mango Ice Lollies 52 kcal 105 kcal 50 g/ 50 ml
Lody Leona Psi Patrol 68 kcal 196 kcal 35 g
Lody Leona Świnka Peppa 57 kcal 179 kcal 32 g
Lody Marletto Fruit 66 kcal 94 kcal 70 g
Ice pops Gelatelli 46 kcal 91 kcal 50 g/ 50 ml
Lody Spiralo Banillo 84 kcal 140 kcal 60 g/ 70 ml
Gelatelli Sorbet Lollies 78 kcal 124 kcal 63 g/ 60 ml
Lody Twister 66 kcal 92 kcal 72 g/ 70 ml

Czytaj także:
Na tropie dobrego składu: wybieramy twaróg sernikowy w wiaderku bez dodatków – 10 propozycji
Na tropie dobrego składu: wybieramy 7 jogurtów pitnych bez cukru
Na tropie dobrego składu: wybieramy 8 zdrowych batonów owocowo-orzechowych