Klasyczne ćwiczenia na piękne ciało

Nie wymagają sprzętu, wiele miejsca ani specjalnych talentów, a są niezwykle efektywne i proste. Oto trzy klasyczne ćwiczenia, które dadzą ci piękną figurę.
/ 05.02.2013 07:35

Nie wymagają sprzętu, wiele miejsca ani specjalnych talentów, a są niezwykle efektywne i proste. Oto trzy klasyczne ćwiczenia, które dadzą ci piękną figurę.

Klasyczne ćwiczenia na piękne ciało

depositphotos.com

Nie ma nic złego w ciekawych, skomplikowanych ćwiczeniach i układach, które urozmaicają nasze treningowe życie. Ale na co dzień okazuje się często, że siły i fantazji mamy zaledwie na krótką, łatwą gimnastykę i chcemy aby była ona skuteczna w kształtowaniu kobiecego ciała.
Oto trzy dobrze znane i sprawdzone ćwiczenia, które, wykonywane regularnie, zapewnią ci płaski brzuch, jędrną pupę i zgrabne ramiona. Pamiętaj wszak, że najefektywniejszy trening to taki, który... wykonujesz sumiennie!

Rowerek

Kształtuje mięśnie brzucha i został uznany przez Amerykańską Radę ds. Gimnastyki jako najefektywniejsze ćwiczenie brzucha.
Połóż się na plecach na macie z nogami ugiętymi i stopami opartymi o podłoże. Wciśnij krzyż w matę napinając mięśnie brzucha i załóż obie ręce za głowę. Prawy łokieć wyciągnij do lewego kolana a potem lewy łokieć do prawego kolana utrzymując ruch podobny pedałowaniu. Staraj się oddychać normalnie i za każdym razem prostuj jedną nogę w górze.
Wykonuj ćwiczenie w dwóch seriach po 30 powtórzeń.

Przysiady

Nie ma lepszego ćwiczenia na kształtowanie mięśni pośladków, które zarazem angażowało by tak dobrze mięśnie tylnych ud.
Stań z nogami na szerokość bioder i rękoma wzdłuż tułowia. Wykonaj wdech, przesuń lekko ręce do przodu i zegnij kolana do pozycji siedzącej, tak aby uda były równoległe do podłogi. Kolana nie mogą wychodzić poza linię palców u stóp. Wydychając powróć powoli do pozycji wyjściowej.
Powtarzamy w dwóch seriach po 20 przysiadów.

Pompki

Kształtują bicepsy, tricepsy i ramiona mając kapitalne znaczenie dla wyglądu kończyn górnych.
Połóż się na macie na brzuchu z dłońmi skierowanymi do podłogi i ułożonymi nieco szerzej niż szerokość ramion. Stopy są prostopadłe do podłogi, palce stóp zakrzywione pod katem prostym. Plecy i nogi tworzą linię prostą. Wydychając powoli podnieś ciało z podłogi prostując ręce. Na wdech opuść się znów ale tylko do momentu gdy klatka piersiowa ledwo dotyka podłogi. Cały czas utrzymuj ciało w prostej linii.
Powtórz w dwóch seriach po 10 powtórzeń.

Nasza gwarancja
Gwarantujemy, że wykonując 3 razy w tygodniu, rzetelnie, powyższy zestaw ćwiczeń, już po 4-6 tygodniach będziemy podziwiać w lustrze zupełnie nowe, sportowe ciało.