siłownia, sport, fitness, ćwiczenia na bieżni fot. Fotolia

Jak ćwiczyć żeby schudnąć – trening aerobowy

"Jakie ćwiczenia są najlepsze na szybki spadek wagi?", "Co zrobić, żebym schudła w talii?" – myślimy. A może rozpocząć trening aerobowy? Spalanie tkanki tłuszczowej odbywa się dzięki pracy mięśni wzmocnionych ćwiczeniami siłowymi. Sprawdź, jak ćwiczyć, żeby schudnąć!
/ 09.11.2009 13:13
siłownia, sport, fitness, ćwiczenia na bieżni fot. Fotolia

Trzy podstawowe sprawy związane z treningiem aerobowym:

1. W celu spalenia tkanki tłuszczowej należy wykonywać trening aerobowy pamiętając o jego zasadach.

Wiele osób próbuje ustalać własne zasady dla treningu aerobowego przez co trening przestaje nim być, a wysiłek i czas poświęcony na redukcję tkanki tłuszczowej zostaje niestety stracony.

2. Nie da się wybrać partii ciała którą chcemy odchudzić.

Trening aerobowy jest jedynym treningiem, który spala tkankę tłuszczową. Należy jednak pamiętać o tym, że tkanka tłuszczowa schodzi z całego ciała, więc nie da się wybrać danej partii którą chcielibyśmy odchudzić w treningu aerobowym. To, że niektóre miejsca są dla nas bardziej krępujące, wynika z naszych predyspozycji i uwarunkowań genetycznych.

Zobacz także: Wielka wojna z cellulitem na rękach

3. Ćwiczenia siłowe i wzmacniające nie są w celu spalenia tkanki tłuszczowej, tylko w celu wzmocnienia mięśni.

Ćwiczenia siłowe nie spalają tkanki tłuszczowej, ale są pomocne w odchudzaniu, ponieważ wzmocniony mięsień potrzebuje więcej energii do pracy, co powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Tej energii mięsień potrzebuje właśnie podczas wykonywania treningu aerobowego.

Większość osób myśli w ten sposób: "Mam grubsze uda, więc będę wykonywać ćwiczenia na uda". Nie popełniaj tego klasycznego błędu! Jeśli dodatkowo dojdzie do nieprawidłowo dobranego obciążenia, połączonego ze zbyt małą ilością treningu spalającego tkankę tłuszczową w stosunku do ćwiczeń wzmacniających, może to spowodować wręcz odwrotny skutek. Uda staną się jeszcze bardziej masywne.

Jeśli chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała, Twoim głównym treningiem powinien być typowy trening aerobowy czyli spalający tkankę tłuszczową. Ćwiczenia wzmacniające powinnaś wykonywać tylko jako dodatek.

Zobacz także: Smukła sylwetka w ekspresowym tempie - czy to możliwe?

Ewelina Jakubiak
http://www.e-sylwetka.pl