Gimnastyka odchudzająca w domu - jak ćwiczyć fot. Fotolia

Gimnastyka odchudzająca w domu - jak ćwiczyć

Taki trening najlepiej wykonywać rano, nie dłużej niż przez 5–10 minut. Dowiedz się, na czym polega!
Agata Bernaciak / 02.05.2016 06:29
Gimnastyka odchudzająca w domu - jak ćwiczyć fot. Fotolia

Wystarczy kilka prostych ćwiczeń, żeby rozruszać po nocy mięśnie i stawy i podkręcić metabolizm na cały dzień. Dzięki nim w nocy będziesz lepiej spać, w ciągu dnia będziesz pełna energii, a twoja sylwetka poprawi się w mgnieniu oka!

8 najlepszych ćwiczeń gimnastyki odchudzającej w domu

  1. Rozciąganie Połóż się na plecach i przeciągnij.
  2. Skłony głowy Leżąc na plecach, ugnij nogi, ręce ułóż wzdłuż tułowia. Unieś głowę i policz do 5, a następnie powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 5 razy.
  3. Wzmocnienie mięśni brzucha Leżąc na plecach, połóż ręce za głową. Na przemian przyciągaj nogi do brzucha. Wykonaj 5 razy.
  4. Wzmocnienie mięśni pleców Połóż się na brzuchu i podeprzyj na przedramionach. Przy wdechu unieś górną część tułowia (nie odrywając rąk od podłogi) i odchyl głowę do tyłu. Wytrzymaj 5 sekund i się połóż. Wykonaj 5 razy.
  5. Przysiady w klęku Klęknij i podeprzyj się na rękach. Nie odrywając dłoni od podłogi, usiądź na pośladkach. Policz do 3 i powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 5 razy.
  6. Skłony tułowia Siądź w rozkroku. Zegnij lewą nogę i przyciągnij stopę do prawego uda. Lewą rękę unieś nad głową. Zrób 5 skłonów w prawo. Potem zmień pozycję i wykonaj skłony w lewą stronę.
  7. Krążenia rąk Stojąc, unieś ręce na boki. Następnie zataczaj nimi duże koła – najpierw 10 razy do przodu, później do tyłu.
  8. Szybki marsz w miejscu Stojąc, ugnij lewą nogę i dotknij kolana prawym łokciem. Potem zmień stronę. Powtórz 10 razy.

Dowiedz się więcej:

na podstawie tekstu zamieszczonego w magazynie Vita