Gimnastyka dla zapracowanych

Najlepsza wymówka na pięć kilo nadwagi? Brak czasu. Ale czy komuś może faktycznie brakować 15 minut dziennie na zadbanie o siebie?
Najlepsza wymówka na pięć kilo nadwagi? Brak czasu. Ale czy komuś może faktycznie brakować 15 minut dziennie na zadbanie o siebie?

Kwadrans - tyle właśnie wystarczy poświęcić dziennie na gimnastykę, aby podkręcić trochę formę przed sezonem na bikini. Oczywiście, lepiej jest wygospodarować 3 razy w tygodniu po 45 minut na trening kardio, a jeszcze lepiej codziennie poruszać się przez godzinkę, jak to robili przodkowie kanapowych pokoleń, ale lepszy wróbel w garści…

Proponowany poniżej 15-minutowy program treningowy pomaga uruchomić różne grupy mięśni i sprawić, że codziennie mobilizujemy je do wysiłku. Po kilku tygodniach rezultaty muszą być widoczne, o ile nie będziemy robić wyjątków na sobotę, niedzielę czy trudny dzień w pracy. Ciało rozciągane i obciążane codziennie ma zupełnie inny metabolizm, nie mówiąc już o korzyściach w postawie czy krążeniu. Bezsenność, zaparcia, stresy, bóle pleców i krzyża, bóle głowy - wszystko to można zredukować codzienną gimnastyką.

Gotowi? Zaczynamy…

15-minutowy program We-Dwoje.pl

1 minuta - maszerujemy szybko w miejscu, truchtamy albo skaczemy przez skakankę
2 minuta - robimy pompki - panie mogą wybrać wariant damski, z ugiętymi nogami w kolanach; odpoczywamy, kiedy trzeba, ale staramy się robić jak najwięcej w ciągu minuty.

Gimnastyka dla zapracowanych - zdjęcia

3 minuta - przechodzimy do stania w rozkroku, obracamy palce stóp do zewnątrz i z prostymi plecami a rękami skrzyżowanymi na karku robimy przysiady jak baletnica - uda muszą dość do linii równoległej z podłogą.
4 minuta - robimy wykroki każdą nogą do przodu, doginając tylne kolano na odległość kilku centymetrów od podłogi.

Gimnastyka dla zapracowanych - zdjęcia

5 minuta - siadamy na krześle łapiąc ramionami za krawędzie i przesuwamy się ciałem do przodu opuszczając biodra poniżej siedzenia; podnosimy się na rękach do góry i ponownie opuszczamy.
6 minuta - schodzimy do lekkiego przysiadu, ręce wyprostowane z przodu; unosimy się w górę ze zgiętych nóg obracając się jednocześnie do boku o 90 stopni. Powracamy do przysiadu i robimy taki sam skręt w druga stronę.
7 minuta - robimy obiema nogami po kolei wykroki w tył; ręce na biodrach, udo przedniej nogi ma dojść do pozycji równoległej z podłogą
8 minuta - kładziemy się na plecach, nogi unosimy pionowo w górę i wykonujemy nożyce poziome.

Gimnastyka dla zapracowanych - zdjęcia

9 minuta - uniesione pionowo nogi podnosimy w górę lekko unosząc biodra; spinamy przy tym mięśnie brzucha
10 minuta - z leżenia na plecach jedną nogę prostujemy pod kątem 45 stopni do podłogi, drugą mamy zgiętą i uniesioną tak, że łydka jest równoległa do podłogi. Ręce krzyżujemy za głową i robimy rowerek dotykając przeciwległym łokciem do kolana zgiętej nogi, po czym zmieniając nogi i łokieć.
11 minuta - klękamy na czworakach i unosimy jednocześnie lewą nogą prosto i prawe ramię; wytrzymujemy kilka sekund i zmieniamy kończyny.

Gimnastyka dla zapracowanych - zdjęcia

12 minuta - z pozycji na czworakach opuszczamy się z łokciami na podłogę; wykonujemy każdą nogą po 20 lekkich unosów do poziomu zaciskając pośladki; zmieniamy nogi przez minutę.

Gimnastyka dla zapracowanych - zdjęcia

13 minuta - stajemy w rozkroku i robimy krążenia ramionami do przodu, do tyłu oraz rozrzucając je na boki na wysokości klatki piersiowej.
14 minuta - robimy krążenia tułowiem dużym rozkroku starając się zrobić jak największe kółka.
15 minuta - siadamy z nogami wyprostowanymi w szerokim rozkroku i rozciągamy plecy oraz nogi doginając się kolejno do każdego kolana oraz podłogi z przodu; wytrzymujemy po kilka sekund.

Gimnastyka dla zapracowanych - zdjęcia

Agata Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
Czasami po prostu brakuje czasu kiedy wracamy z pracy i jeszcze myslimy o cwiczeniach.Na szczescie ja niedaleko pracy na Ochocie,mam swietne studio pilatesa i spokojnie to spowodowało ze zaczełam własnie tam chodzic na pilates,a teraz tez na ćwiczenia wzmacniajace mięsnie brzucha.Małe rupy,niskie ceny,czego wiecej chciec.
/8 lat temu
No to jest coś dla mnie. Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na odpowiednie ćwiczenia a jednak wypada coś dla swojego zdrowia i sylwetki zrobić, prawda? To powinno być tak samo naturalne jak na przykład mycie zębów czy poranny prysznic
/8 lat temu
Dobrze byłoby gdyby ćwiczyli również mężczyźni