POLECAMY

Jak schudnąć w 30 dni? Nie liczyć kalorii i jeść do syta

Na sukces w odchudzaniu składa się wiele czynników. Wystarczy wprowadzić je w życie i cieszyć się zgrabną sylwetką.
Jak schudnąć w 30 dni? Nie liczyć kalorii i jeść do syta fot. Fotolia

Chyba nie ma kobiety, która nie chciałaby czegoś zmienić w swoim wyglądzie. Przecież zawsze się coś znajdzie. Za grube nogi, za dużo tłuszczyku na brzuchu, boczki lub zbyt masywne ręce. Do zmiany i poprawy tych niedoskonałości potrzebny jest racjonalny sposób odżywiania. Po miesiącu będziecie patrzyły ze zdumieniem na swoje odbicie w lustrze i obiecujemy, że dieta nie będzie opierało się na liściu sałaty dziennie.

Zasady dieta Whole 30

Jakiś czas temu pojawił się w sieci program, który pozwala bez większego wysiłku schudnąć nawet kilkanaście kilogramów w 30 dni. Dieta Whole 30 została stworzona w 2009 roku. Jej twórcami są dietetycy sportowi - Melissa i Dallas Hartwig. Ich zdaniem ścisłe przestrzeganie programu przyspiesza metabolizm i niweluje złe nawyki żywieniowe.

Wśród zaleceń można dostrzec pewne cechy diety paleo – brak przetworzonej żywności, zboża, nabiału, roślin strączkowych, słodyczy i żywności przetworzonej. Nowy sposób odżywiania zawiera bardzo dużo warzyw, owoców, jaj, mięsa, owoców morza, nasion, orzechów i niektóre tłuszcze np. masło klarowane, olej kokosowy i rzepakowy. W diecie jest również sporo produktów zakazanych – ciecierzyca, soczewica, fasola, groch, orzeszki ziemne, bób, kukurydza, cukier, nabiał, alkohol, syrop klonowy, słodziki i miód.

Przedstawiamy wam 8 najgorszych porad dietetycznych. Najlepiej zapomnijcie o ich istnieniu!

Na czym polega dieta Whole 30

W czasie tego 30-dniowego programu powinnyście jeść 3 urozmaicone posiłki dziennie (bez żadnych przekąsek), skomponowane z jak najbardziej naturalnych składników. W czasie diety powinnyście najadać się do syta i nie liczyć kalorii.

Najciekawsze jest, że twórcy programu zabraniają się ważyć przez 30 dni. Ich zdaniem najważniejsze są wasze ubrania, które z czasem będą robiły się coraz luźniejsze. A zapewniają, że w czasie trwania programu można stracić nawet kilkanaście kilogramów. Oczywiście wszystko zależy od stanu wyjściowego, bo osobom otyłym uda się schudnąć znacznie więcej niż tym, które chcą tylko popracować nad formą przed wiosną.

Wady i zalety dieta Whole 30

Na pierwszy rzut oka to może być znakomity sposób na utratę zbędnych kilogramów, jednak dietetycy alarmują, że ta dieta zawiera bardzo dużo mięsa. A przypominamy, że zalecana dawka to 2 kawałki mięsa lub ryby w tygodniu. Zarzutem, który naszym zadaniem również jest słuszny, to fakt, że program dopuszcza spożywanie tylko niektórych grup jedzenia. To jest kłopotliwe i zmusza do rezygnacji z ulubionych i potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania pokarmów.

Czy faktycznie walka o wymarzoną sylwetkę powinna opierać na ograniczeniach i ciągłej rezygnacji z czegoś? Idealna dieta powinna opierać się na racjonalnym i mądrym podejściu do odżywiania.

Jak znaleźć dietę idealną?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
jakoś nie wierze w takie magiczne sposoby.. dla mnie ważniejszy jest ruch. Już od dawna biegam, teraz jeszcze zapisałam się na zumbę. przy okazji dziewczyny jak myślicie ciuchy JTB Poland takie jak można kupić w fitstore się nadają na zumbe? do biegania są super to wiem, ale nie wiem jak z tańcem
/rok temu
Wspaniały artykuł! Swego czasu opisałem swoją walkę z kilogramami. Co prawda, nie zamieściłem zdjęć, jednak być może kogoś to zmotywuje: Zainteresowanych zapraszam na blog Piaskownica Meksa :)
/rok temu
Ja polecam od siebie HIPNOZĘ NA ODCHUDZANIE - bardzo skuteczny sposób na mniejszy apetyt. Udało mi się już schudnąć 11KG - w 3 miesiące nieźle nie? Poczytajcie sobie bo to naprawdę działa :)