kobieta z parasolem fot. Fotolia

Efekt JOJO - Jak go uniknąć ?

Chcesz świetnie wyglądać w sylwestrowej kreacji? Zmień swoją dietę już dziś i chudnij. Dzięki tym wskazówkom efekt jo-jo ci nie grozi!
/ 15.06.2018 16:39
kobieta z parasolem fot. Fotolia

Najskuteczniejsze diety nie polegają na zakazach, lecz bazują na przyjemnościach. Nie chcesz rezygnować z deserów i wypadów do restauracji ze znajomymi? Nie musisz! Na tej diecie możesz jeść prawie wszystko!

Wszystko o dietetycznych błędach

Właśnie zaczyna się drugi w roku szturm na kluby fitness i poradnie dietetyczne. Większość z nas popełnia bowiem podstawowy błąd: na początku roku narzucamy sobie ostry reżim dietetyczno-treningowy, by w wakacje świetnie zaprezentować się na plaży. A gdy już jesteśmy na urlopie, wynagradzamy sobie miesiące wyrzeczeń, bez umiaru objadając się lodami, goframi, kiełbaskami z grilla itp. Na efekt nie trzeba długo czekać: kilka centymetrów więcej w pasie, za ciasne spodnie… Ty też wpadłaś w pułapkę sezonowego odchudzania i efektu jo-jo? Pomożemy ci się z niej wydostać!

Zasady diety bez efektu jojo

Jedz regularnie

Naucz się jeść o stałych porach, 4–5 razy dziennie. To pozwoli ci uniknąć napadów wilczego głodu i „podkręci metabolizm". Gdy twój organizm będzie systematycznie otrzymywał porcję energii, nie będzie jej magazynował na „ciężkie czasy", tylko spalał na bieżąco.Dużo pij

Woda, herbata, napary ziołowe i owocowe, rozcieńczone soki (oczywiście bez cukru) - to równie ważne, jak jedzenie. Codziennie rano (na czczo) i po każdym posiłku wypij szklankę napoju. Woda jest niezbędna do przebiegu procesów metabolicznych. Ponadto wypełnia żołądek i sprawia, że nawet po niewielkim posiłku czujesz się syta.


Ogranicz cukier

Odzwyczaj się od cukru i produktów, które zawierają duże jego ilości. Pochłanianie dużych ilości słodyczy to taki sam nałóg, jak palenie papierosów. Nie zastępuj cukru sztucznymi słodzikami – coraz liczniejsze badania potwierdzają, że wcale nie pomagają one schudnąć. Jeśli nie potrafisz zrezygnować ze słodkiego smaku, używaj niewielkich ilości miodu, a ciastka i czekoladki zastąp suszonymi owocami (w rozsądnych ilościach).


Ruszaj się

Sport to nie tylko zdrowie, ale i świetna sylwetka! Jeśli już dziś zaczniesz regularnie ćwiczyć, efekt twojego odchudzania będzie zniewalający!