Ćwiczenia na uda

Ćwiczenia na łydki - te propozycje wyrzeźbią nogi w 4 tygodnie fot. Fotolia
Co zrobić, żeby uda były jednocześnie zgrabne i szczupłe? Jakie ćwiczenia są najskuteczniejsze? Jakie ćwiczenia wybrać, kiedy nie mamy czasu chodzić na siłownię? Jak dbać o uda w domowym zaciszu? O czym szczególnie trzeba pamiętać, wykonując ćwiczenia na uda?
/ 17.10.2011 14:58
Ćwiczenia na łydki - te propozycje wyrzeźbią nogi w 4 tygodnie fot. Fotolia

Bieganie

Godzina biegania dziennie sprawi, że uda będą smuklejsze i szczuplejsze, ale również sprawi, że poprawi się nasza kondycja i samopoczucie. Warto pamiętać o dobrych butach do biegania oraz o prawidłowej rozgrzewce i technice biegu (kolana powinny podnosić się podczas biegu na wysokość 45 stopni) - to jedyne „wymogi” zdrowego biegania.

Marsz z wysokim unoszeniem kolan

Maszerujemy, unosząc wysoko kolana, za każdym razem odpychając się palcami stóp. Ręce na wysokości talii, pomagające ograniczyć ruchy na boki. Można ćwiczyć w marszu, ewentualnie w  lekkim truchcie. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie ud, szczególnie ich górne partie.

Zobacz także: Fitness – jakie zajęcia wybrać?

Skakanka

Skaczemy, skupiając się nie na tym, jak wysoko uda się podskoczyć, ale na samym odbijaniu się palcami od ziemi. Wymachy rąk wykonujemy, uginając je pod kątem prostym. Ćwiczenie dobrze wpływa na mięśnie całych nóg.

Przysiady

Kształtują zarówno mięśnie ud, jak i pośladków i łydek. Możemy je wykonywać w trzech wariantach:

  • Obie stopy płasko na ziemi, stykają się.
  • Stajemy na palcach, w lekkim rozkroku.
  • Obie stopy płasko na ziemi, skierowane na zewnątrz, stoimy w lekkim rozkroku.

Przysiady wykonujemy bez manewrów stopami, starając się zrobić jak najgłębsze przysiady.

Polecamy również: Ćwiczenia na pośladki

Ćwiczenie na leżąco

Układamy się na boku, z wyprostowanymi nogami. Następnie jedną nogę unosimy do góry i przez 5-10 sekund rysujemy koła w powietrzu. Następnie kładziemy się na drugim boku i wykonujemy to samo drugą nogą.

Warto pamiętać, że jeżeli naszym marzeniem są szczupłe i smukłe uda, nie wystarczą same ćwiczenia. Równie istotna jest też odpowiednia, zbilansowana dieta i zdrowy styl życia.

Redakcja poleca

REKLAMA