kobieta z sokiem fot. Fotolia

Co pić podczas diety - wskazówki

Aby schudnąć - poza ćwiczeniami i posiłkami - musisz pamiętać również o odpowiednich napojach. Zobacz, które warto wybierać.
/ 23.11.2012 12:31
kobieta z sokiem fot. Fotolia

Poza ćwiczeniami, kluczem do sukcesu jest odpowiednia dieta. Dietetycy wciąż podpowiadają, co powinniśmy jeść... a co z odpowiednim nawadnianiem organizmu? Jakie napoje efektywnie uzupełnią wypłukane podczas wysiłku witaminy i mikroelementy, a dodatkowo pozwolą utrzymać odpowiednią wagę?

Klasyczne napoje dietetyczne

Podczas odchudzania najbardziej uniwersalnym i odpowiednim napojem wydaje się być woda mineralna lub źródlana. Jej picie, szczególnie tej mineralnej, ma wiele zalet. Proces efektywnego spalania kalorii wymaga odpowiedniej ilości wody, gdyż odwodnienie spowalnia spalanie tłuszczu i zwiększa stężenie toksyn. Woda odgrywa kluczową rolę w pozbywaniu się produktów przemiany materii, dlatego tak ważny jest jej właściwy poziom w organizmie.

Co pić, jeśli intensywnie trenujesz?

Jeśli trenujesz, woda niestety nie zapewni ci wystarczającego nawodnienia. Dlaczego? Bo w trakcie długotrwałego treningu może powodować spadek poziomu cukru we krwi, a to z kolei skutkuje szybszym zmęczeniem i osłabieniem. Idąc tym tropem, może warto wybrać coś słodzonego by nie dopuścić do spadku glukozy? Niestety, to właśnie tych napojów powinniśmy się wystrzegać najbardziej - nawet jeśli jest oznaczony napisem „light”. Napoje te zapobiegają uczuciu zmęczenia, jest to jednak efekt krótkotrwały, gdyż energię nasz organizm czerpie przede wszystkim 
z węglowodanów, tłuszczów i białka, które w tych napojach nie występują właściwie wcale.

Jakie napoje w takim razie wybierać?

Prawdziwym zastrzykiem energetycznym będą soki, które swoją moc czerpią z naturalnego, występującego w owocach cukru. Im bardziej naturalny sok, tym większe będą jego właściwości odżywcze i zawartość niezbędnych dla zdrowia witamin. Idealnym rozwiązaniem byłoby gdybyśmy sami codziennie wyciskali szklankę soku. Wygodniej jest jednak kupić poręczną butelkę soku w sklepie. Sok grejpfrutowy, wspaniale oczyści organizm z toksyn, przyspieszy przemianę materii 
i pomoże w odchudzaniu. Z kolei ananas, dzięki zawartości cennej bromelainy szybciej poradzi sobie z trawieniem białka i wyreguluje metabolizm.