15-minutowy trening hardcore

Nie potrzebujesz siłowni ani osobistego trenera aby poczuć każdy mięsień twojego ciała. Ten kwadrans ćwiczeń pozostawi cię bez tchu…

Nie potrzebujesz siłowni ani osobistego trenera aby poczuć każdy mięsień twojego ciała. Ten kwadrans ćwiczeń pozostawi cię bez tchu…

Sprawdź też: Trening tabata

15-minutowy trening hardcore

depositphotos.com

Amerykanki nazywają go treningiem huraganowym – gdy jesteś w pośpiechu, gdy nie masz przy sobie sprzętu i nie możesz dojechać do fitness klubu… Krótki acz intensywny zestaw ćwiczeń wspaniale pobudzi twój metabolizm, da ci zastrzyk dopaminy oraz pozwoli na tyle zaangażować mięśnie, że kalorie ubędzie a ty, przy regularnym powtarzaniu, możesz zyskać wspaniałe, mocne ciało.

Program 15-minutowy

Minuta 1 : przez 60 sekund wytrzymujesz w pozycji jakby do pompki – ciało tworzy linię prostą, wyprostowane ręce oparte oparte są o podłogę, pośladki i brzuch spięte.

Minuta 2: Nie zmieniając pozycji doskakujesz nogami do przodu a potem znów do tyłu. Powtarzasz przez 60 sekund.

Minuta 3: Stań tyłem do krzesła i połóż obie dłonie na siedzeniu trzymając je za krawędzie. Stopy rozchylone są na szerokość bioder. Zgnij nogi aż uda będą równoległe do podłogi. Teraz opuszczaj ciało w dół do momentu aż ramiona będą równoległe do podłogi. Potwarzaj przez 60 sekund.

Minuta 4: Powróć do pozycji ławeczki (jak do pompki). Opierając się mocno na ramionach przyciągaj na przemian lewe i prawe kolano do klatki piersiowej.

Minuta 5: Połóż się na plecach i rób rowerek – unieś tułów i nogi a następnie łącz przeciwległe kolano z łokciem. Brzuch musisz mieć cały czas wciągnięty.

Minuta 6: Rób przysiady nie wychodząc z kolanami poza linię palców stóp. Gdy będziesz na dole zamiast unoszenia ciała w górę wyskocz.

Minuta 7: Powróć do pozycji pompki i tym razem rób naprawdę pompki – zwykłe lub damskie 9z podparciem na kolanach).

Minuta 8: Przeskakuj do boku z nogi na nogę za każdym razem uginając kolano i machając luźno rękami dla utrzymania równowagi.

Minuta 9: Znowu pozycja ławeczki. Po kolei zginaj każde ramię kładą na podłodze całe przedramię. Potem drugie, a następnie prostuj jedno po drugim.

Minuta 10: Rób wykroki do przodu. Ręce na biodrach, jedna noga wykracza jak najdalej, stopa przed kolanem; drugą nogą dociskasz kolano w kierunku podłogi bez dotykania jej. Powtarzasz na obie nogi przez 60 sekund.

Minuta 11: Skaczesz 60 minut jakbyś skakała przez skakankę – małe, krótkie, szybkie podskoki.

Minuta 12: Połóż się na podłodze i unoś proste nogi do góry.

Minuta 13: Stojąc rób wykopy w powietrzu do przodu.

Minuta 14: Boksuj rękoma w powietrze używając całej siły. Próbuj kierować ciosy w po skosie – lewe ramię w prawo.

Minuta 15: Wykonuj pajacyki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)