Pilates w basenie

Czyli łączymy przyjemne z pożytecznym; magię wody z zaletami ćwiczeń rozciągających…
/ 28.01.2013 07:35

Czyli łączymy przyjemne z pożytecznym; magię wody z zaletami ćwiczeń rozciągających…

Pilates w basenie

depositphotos.com

Nie każde wyjście na basen musi wiązać się z czterdziestominutowym pływaniem od ściany do ściany. Ćwiczenia w wodzie mają wspaniałe właściwości tonizujące, a dzięki sile wyporu nie obciążają w ogóle stawów. Chłodniejsza temperatura wody wspomaga spalanie tłuszczu, zaś opór dodaje niektórym ćwiczeniom wspaniałego obciążenia zmuszając mięśnie do większego wysiłku. Czy można sobie wyobrazić lepsze kombo?

1.

To ćwiczenie łączy w sobie elementy jogi i Pilatesa wpływając fenomenalnie na całe ramiona, nogi oraz talię.
Stajemy w wodzie głębokiej do wysokości piersi. Ręce wyciągnięte wzdłuż ciała. Prostą nogę unieś lekko do tyłu jednocześnie przesuwając obie ręce lekko do przodu. Plecy pozostają proste, mięśnie brzucha napięte, klatka piersiowa wypchnięta do przodu. Powtarzamy każdą nogą 10 razy.

2.

Ten przysiad pomoże ci wykształcić zgrabną pupę, uda oraz płaski brzuszek.
Stajesz na desce do pływania ze stopami rozstawionymi na jej szerokość. Ramiona wyciągasz do boków dla utrzymania równowagi. Powoli robisz przysiad aż do momentu gdy twoje uda będą równoległe z dnem basenu. Utrzymujesz tą pozycję 10 sekund i powtarzasz jeszcze 9 razy.

3.

Wspaniały stretching dla ramion i tylnych stron ud jednocześnie pomaga ci wypracować mięśnie brzucha.
Stań na głębokości gdzie woda sięga ci do pasa. Napnij mięśnie brzucha cha i wyciągnij ramiona lekko do przodu. Unieś jedną nogę aż będzie równoległa do podłoża po czy zrób duży krok na przód. Powtórz z drugą nogą i zrób razem dziesięć kroków.

4.

I wreszcie coś idealnego dla pośladków i talii czyli wielkich atutów każdej kobiety – o ile sobie na nie odpowiednio zapracujesz.
Stań głęboko w wodzie z ramionami rozłożonymi na boki i stopami rozstawionymi szerzej niż na szerokość barków. Place stóp skręć na zewnątrz. Następnie stań na palce i wykonaj przysiad zachowując rozstaw nóg i utrzymując równowagę dzięki ramionom. Wyprostuj nogi i połóż pięty. Wykonaj ćwiczenie 10 razy.