Gogle nie tylko ochronią nasze oczy przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, ale również uprzyjemnią jazdę w każdych warunkach.

Zimowy poradnik - co przyda się paniom na stoku?

Jeszcze przed wyjazdem na stok warto zastanowić się, jakie rzeczy mogą okazać się pomocne, a które mogą uprzyjemnić jazdę w różnych warunkach i przy różnej temperaturze. Kilka istotnych gadżetów i dodatków może nam pomóc przy zmieniających się warunkach na stoku. Przede wszystkim warto zabrać ze sobą gogle, nawilżającą pomadkę do ust oraz krem z filtrem. Wkrętak i kluczyk to akcesoria, o których zapomina większość kobiet, a te dodatki również mogą okazać się bardzo pomocne gdyby pojawiły się jakieś problemy ze sprzętem. Zacznijmy jednak od początku – co zabrać ze sobą na stok?
/ 17.01.2011 12:27
Gogle nie tylko ochronią nasze oczy przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, ale również uprzyjemnią jazdę w każdych warunkach.

Po pierwsze, warto ze sobą zabrać gogle. Owszem, wiele pań uważa, że wyglądają w nich obciachowo, albo że nie pasują do reszty ubrania. Warto jednak zauważyć, że gogle są jedną z najważniejszych rzeczy dla każdego snowboardzisty. Warto więc zainwestować w dobre gogle i zabierać je ze sobą na każdy wyjazd. Pamiętajmy, że aura w górach może się zmienić z minuty na minutę, a dzięki goglom jazda będzie możliwa praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych.

Ceny gogli są bardzo zróżnicowane. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze gogle z wyższej półki cenowej będą dla nas lepsze. Najważniejszą cechą, jakiej powinniśmy szukać, to system Anti-Fog, dzięki czemu szybki nie parują w czasie jazdy. Filtr UV przydaje się, gdy pogoda dopisuje aż za bardzo i słońce świeci nam w twarz w czasie jazdy. Warto poświęcić temu zakupowi odrobinę czasu. Poza tym, jeśli dobrze się rozejrzymy, dobierzemy gogle, które będą pasowały do reszty garderoby i sprzętu.

Nie tylko silne opady śniegu i ostry mróz, ale również słońce rażące w oczy, skutecznie utrudniają, lub nawet uniemożliwiają przyjemną jazdę. Gogle nie tylko ochronią nasze oczy przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, ale również uprzyjemnią jazdę w każdych warunkach.

Zobacz również: Jazda na wyciągu - poznaj zasady

Kolejną rzeczą, jaka przyda się na stoku to nawilżająca pomadka do ust. Pamiętajmy, że ujemna temperatura sprawia, że skóra narażona jest na wysuszanie. W czasie jazdy większość naszego ciała jest osłonięta ubraniami. Niestety nasza twarz, w szczególności dolna jej część jest narażona na wszystkie warunki atmosferyczne. Szczególnie nasze usta wymagają ochrony, więc nie zapominajmy o zabraniu na stok pomadki nawilżającej. Nie zajmuje ona dużo miejsca, zmieści się w każdej kieszeni, a dzięki niej usta nie będą pękać i nawet działanie takich czynników jak wilgoć, niska temperatura czy wiatr nie będzie nam przeszkadzać.

Warto również pamiętać o kremie z filtrem. Przed wyjściem na stok warto posmarować twarz, dekolt oraz dłonie kremem nawilżającym z filtrem UV. Fakt, że na stoku jest zimno nie znaczy, że słońce nie świeci i nie wydziela promieni UV. Stosując krem z filtrem zabezpieczymy naszą skórę przed wysuszaniem, będzie odporna na oddziaływanie zarówno ostrego mrozu jak i mocnego słońca. Każda kobieta doskonale wie, jakie szkody może wywołać mróz i co może zrobić ze skórą. Dlatego też warto przed wyjściem na stok zapewnić odpowiednią ochronę skórze.

Kluczyk i wkrętak – o tych dwóch z pozoru nieprzydatnych przedmiotach bardzo łatwo zapomnieć. Musimy jednak sobie zdać sprawę z tego, jak bardzo przydatne mogą się okazać niektórych sytuacjach. Pamiętajmy, że rzeczy martwe bywają bardzo złośliwe. W każdej chwili mogą nam się poluzować śrubki od wiązań. Ich niedokręcenie może spowodować, że całe wiązanie zacznie się przemieszczać, a w konsekwencji spowodować upadek, a nawet kontuzję. Takie akcesoria wcale nie muszą być duże i ciężkie, wystarczy np. rowerowy niezbędnik, który wygląda jak scyzoryk szwajcarski. Nie jest to duży wydatek, a niekiedy może uratować cały dzień na stoku. 

Zobacz również: Marznące stopy na stoku – jak sobie z tym poradzić?