Najlepsze miejsca do uprawiania kitesurfingu za granicą

Kitesurfing to jeszcze do niedawna mało znany, a dziś coraz bardziej popularny sport wodny. Podpowiadamy, gdzie za granicą znaleźć najlepsze miejsca do uprawiania kitesurfingu.
/ 03.02.2014 14:56

Kitesurfing

Fot. Fotolia

Spoty – najlepsze miejsca do uprawiania kitesurfingu

Spoty to najlepsze miejsca do uprawiania kitesurfingu. Spoty – to najczęściej płytkie zatoki, w których wieje silny wiatr. Do uprawiania kitesurfingu niezbędna jest także duża, przestrzeń.

Najlepsze miejsca do uprawiania kitesurfingu w Europie

W Europie najlepszym miejscem do uprawiania kitesurfingu są wyspy Rodos i Cypr. Tamtejszy klimat gwarantuje silne podmuchy wiatru, wysoką temperaturę i małą ilość odpadów. Ponadto duża liczba szkółek kitesurfingowych sprawia, że Rodos i Cypr są bardzo często wybierane przez miłośników tego sportu wodnego.

Kolejnym miejscem wartym polecenia jest hiszpańskie miasto Tarifa, uważane za hiszpańską stolicę sportów wodnych. Świetne warunki pogodowe sprawiają, że Tarifa to prawdziwa mekka dla entuzjastów kitesurfingu z całego świata.

Zobacz także: Najlepsze miejsca do uprawiania kitesurfingu w Polsce

Najlepsze spoty w Afryce

Za jeden z najlepszych spotów w Afryce uważa się Egipt. Ośrodki w Soma Bay, Dahab  i Nabaq uważane są za jedne z najlepszych miejsc na świecie, do uprawiania kitesurfingu. W akwenach tych panują świetne warunki zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych kitesurferów. Dodatkowym atutem egipskich ośrodków jest świetnie zorganizowana baza wypoczynkowa.

Następnym punktem na naszej mapie najlepszych spotów – jest afrykański archipelag Bazaruto. Piękne krajobrazy, a do tego dobre warunki do kitesurfingu, sprawiają, że jest to miejsce chętnie odwiedzane przez miłośników tego sportu  z całego świata.

Najlepsze miejsca w Ameryce Północnej i Południowej

Najlepszym spotem amerykańskim jest niewątpliwie – Maui druga co do wielkości wyspa w archipelagu Hawajów. Wyspa ta uważana jest za miejsce „narodzin” kitesurfingu, które narodziło się tam w latach 90. Maui przyciąga kitesurferów o różnych poziomach zaawansowania – zarówno początkujących, jak i tych wysoce zaawansowanych.

Kolejnym miejscem wartym polecenia jest wenezuelska wyspa Margarita. Regularne wiatry, szerokie plaże i piękne widoki sprawiają, że Margarita jest bardzo chętnie odwiedzana przez entuzjastów kitesurfingu.

Uważane za jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania kitesurfingu, wyspy Marshalla są ostatnie na naszej liście. Przez kitesurferów cenione są przede wszystkim za regularne wiatry.

Zobacz także: Kiedy zacząć przygotowania do sezonu kitesurfingowego?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA