Czy każdy może pobiec maraton lub uprawiać crossfit?

Przekonaj się, czy każdy może trenować w tak wyczerpujący sposób!
/ 27.07.2015 05:05
Maraton i crossfit - czy każdy może uprawiać fot. Fotolia

Coraz większa rzesza ludzi przełamuje własne słabości i uczęszcza na zajęcia crossfit lub przygotowuje się do maratonu. Ty też tak byś chciała? Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, by móc wziąć udział w morderczych wyzwaniach dla organizmu!

Czy każdy może pobiec w maratonie lub uprawiać crossfit?

Dyscypliny wymagające ekstremalnego wysiłku NIE SĄ dla wszystkich. W takich zawodach mogą startować tylko osoby zdrowe, wcześniej zbadane przez lekarza, który nie wystawił żadnych przeciwwskazań oraz odpowiednio przygotowane do treningu wytrzymałościowo i kondycyjnie.

Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś w niezłej kondycji, raczej porywasz się z motyką na słońce. Jeśli twoje przygotowania nie trwały co najmniej kilku miesięcy, jeśli sumiennie nie trenowałaś co najmniej 3 razy w tygodniu, nie trzymałaś diety i nie poświęciłaś odpowiednio dużo czasu na trening aerobowy, jak i siłowy, swój start musisz odwlec w czasie. Mogłabyś zrobić sobie krzywdę.

Skąd się biorą przypadki zasłabnięć podczas zawodów?

Zasłabnięcia, wycieńczenie i złe samopoczucie zdarzają się nawet u ludzi, którzy regularnie trenują. Czasami wpływa na to pogoda i temperatura, a czasem po prostu dyspozycja w danym dniu. Ważne jest „wsłuchiwanie się” w sygnały, które wysyła nam ciało. Nie można ignorować nawet najmniejszych odchyleń od normy.

Dowiedz się więcej: