Jak urządzić siłownię w domu?

Ćwiczenia ramion
Marzysz o wyrzeźbionej, szczupłej sylwetce, ale nie wiesz jak urządzić domową siłownię? Wystarczy trochę wolnego miejsca i kilka niedrogich przyrządów a będziesz mieć własną siłownię w domu!
/ 01.08.2011 11:36
Ćwiczenia ramion

Najlepiej zakupić kilka sprzętów, które umożliwią Ci trening na każdą grupę mięśniową.

1. Hantle

Hantle w różnych rozmiarach to najbardziej uniwersalny przyrząd do ćwiczeń. Zakup kilka par hantli o różnej wadze, najlepiej od 1 do 5 kilogramów. Będziesz je zmieniać w zależności od ćwiczenia i stopnia zaawansowania. Dzięki hantlom wzmocnisz mięśnie całego ciała, a przede wszystkim mięśnie klatki piersiowej, pleców, barków, bicepsów, tricepsów oraz nóg. Koszt jednego hantla: od 3 zł.

2. Ławeczka do ćwiczeń

Na prostej ławeczce do ćwiczeń będziesz pracować nad mięśniami górnej części ciała: klatka piersiową, barkami oraz mięśniami ramion. Na skośnej ławeczce, tzw. rzymskiej, wzmocnisz mięśnie proste i skośne brzucha. Koszt to ok. 90-300 zł.

fot. HES

Zobacz także: Poradnik: Jak sprawnie wznowić treningi po długiej przerwie?

3. Agrafka

Agrafka do ćwiczeń, zwana również motylkiem, to kolejny niedrogi i uniwersalny przyrząd do ćwiczeń. Dzięki niej wyrzeźbisz wewnętrzną i zewnętrzną część ud a także klatkę piersiową i bicepsy. Jej koszt to ok. 15-25 zł.

fot. Body Sculpture

4. Taśma

Taśma to niepozorny kawałek gumy lub lateksu, dostępny w różnych stopniach rozciągliwości. Ćwicząc z taśmą musisz pokonać opór jaki stawia, co zmusza mięśnie do wzmożonego wysiłku. Rewelacyjnie rzeźbi pośladki i uda. Cena za jedną taśmę to wydatek ok. 10-30 zł.

fot. Body Sculpture

5. Mata

Na macie możesz wykonać większość ćwiczeń takich jak brzuszki, pompki, ćwiczenia na grzbiet lub dolne grupy mięśniowe. Z pewnością przyda się w każdej domowej siłowni a możliwość zwijania znacznie ułatwia jej przechowywanie. Koszt maty to od 20 do nawet 300 zł.

fot. Nike

Zobacz także: Metody na intensyfikację treningu - jak skutecznie spalać kalorie?

Mamy nadzieję, że skorzystasz z naszych porad jak urządzić siłownię w domu i już wkrótce będziesz zachwycać wspaniałą formą.

Redakcja poleca

REKLAMA