Efekty krótkich i intensywnych ćwiczeń fot. Fotolia

Efekty krótkich i intensywnych ćwiczeń

Nie masz czasu ani ochoty ćwiczyć godzinami? Zobacz, co potrafi krótki i intensywny trening!
/ 22.12.2016 12:21
Efekty krótkich i intensywnych ćwiczeń fot. Fotolia

Nie żal ci zdrowia na fast foody, ani czasu na kino, ale na ćwiczenia wciąż ich brakuje? Wcale nie jesteś skazana na to, aby jak bierny kinomaniak obserwować, jak zwiększasz swoje gabaryty… Ratunkiem dla ciebie będą ćwiczenia krótkie i intensywne!

Nie wierzysz w to, że kilka minut ćwiczeń zastąpi godzinny trening? Spróbuj tabaty, crossfit albo HIIT, a przekonasz się, że będziesz równie zmęczona.

Oto 5 efektów krótkich i intensywnych ćwiczeń:

  1. Szybko spalają tłuszcz. Trening wykonywany na 100% (albo więcej!) sprawia, że jesteś maksymalnie zmęczona, a wysokie tętno = szybkie spalanie kalorii.
  2. Poprawiają kondycję, bo zwykle opierają się na interwałach. Krótkie i intensywne ćwiczenia przeplatane jeszcze krótszym odpoczynkiem to przepis na doskonałą formę!
  3. Angażują wiele grup mięśniowych. Podczas intensywnego treningu nie masz czasu skupiać się na ilości wykonywanych powtórzeń, ani rozmyślaniu o tym, który mięsień aktualnie pracuje. Kolejnego dnia przekonasz się, że bolą cię mięśnie o istnieniu których do tej pory nie miałaś pojęcia…
  4. Stabilizują postawę. Często w zestawach ćwiczeń typu tabata znajduje się ćwiczenie plank lub inne wymagające utrzymania ciała w stabilnej pozycji, co angażuje mięśnie.
  5. Przyspieszają metabolizm. Wykonując krótki ale intensywny trening sprawiasz, że kalorie „same się spalają” – także w fazie odpoczynku.

Tylko nie myśl, że kilkuminutowe ćwiczenia to pikuś! Aby krótkie i intensywne ćwiczenia przynosiły dobre efekty muszą być naprawdę intensywne.

Zobacz też: