Poznaj prawdę! Ile kalorii spalasz w czasie biegania? (będziesz zaskoczona TĄ liczbą)

Biegająca dziewczyna fot. Fotolia.pl
Pewnie nieraz zastanawiałaś się, jak to naprawdę jest ze spalaniem kalorii w czasie biegu. Rozwiewany wszelkie wątpliwości! Przekonaj się, ile kalorii jesteś w stanie spalić w trakcie biegania i jaki to ma wpływ na utratę tkanki tłuszczowej!
Agata Bernaciak / 04.07.2019 15:14
Biegająca dziewczyna fot. Fotolia.pl

Każda z nas po treningu oczekuje wymiernych i przede wszystkim widocznych efektów. Jesteś ciekawa, ile kalorii spalasz w trakcie treningu biegowego? Tu znajdziesz wszystkie informacje na ten temat!

Ile kalorii spalasz w czasie biegania?

Choć w większości przypadków bieganie raczej nie spala zawrotnej ilości kalorii, możesz być pewna, że w dłuższej perspektywie taki trening na pewno da wymierne efekty. Dowiedz się, jaka jest zależność między godzinnym bieganiem a spalaniem kalorii w zależności od rodzaju biegu:

  • sprint - ok. 1 000 kcal
  • bieg na 75% możliwości - ok. 650 kcal
  • truchtanie - ok. 450 kcal

Dlaczego bieganie jest korzystną formą treningu?

Jeśli jesteś doświadczonym biegaczem, kolejne treningi biegowe poprawiają wydolność twojego organizmu, gęstość mięśni (im jest wyższa, tym więcej masz siły), a także dotleniają ciało. Dodatkowo, stawiając coraz wyżej poprzeczkę, osiągasz coraz lepsze wyniki w osiąganej prędkości.Dla biegaczy amatorów bieganie jest pasjonującym hobby, które nie tylko służy ciału, ale i umysłowi. Za pomocą joggingu utrzymują oni na stałym poziomie kondycję fizyczną, rzeźbią ciało i dotleniają organizm.

Szukasz wygodnego stroju sportowego? Znajdziesz go w promocji na Modago.pl. Zobacz na przykład legginsy sportowe.

W przypadku biegaczy początkujących, jogging jest doskonałym treningiem ogólnorozwojowym, ponieważ w jego trakcie pracują niemal wszystkie partie mięśni. Co najważniejsze, taka forma ćwiczeń jest "zaskoczeniem" dla ciała, dzięki czemu osoby podejmujące się go znacznie szybciej tracą kalorie.

Dowiedz się więcej na temat biegania!

Jakie efekty daje bieganie?
Jak schudnąć dzięki bieganiu?

Redakcja poleca

REKLAMA