Centrum Okulistyki

 

Centrum Okulistyki NZOZ „Centre de la Vision” to nowoczesna placówka medyczna położona w samym centrum Krakowa.
Nasza Poradnia Okulistyczna wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt pozwalający na pełną diagnostykę chorób oczu. Postawiliśmy sobie za cel, aby pacjent w miarę możliwości został dokładnie zdiagnozowany w ramach jednej wizyty i w jak najkrótszym czasie mógł podjąć leczenie.
 

Od 2011 roku w naszym Ośrodku działa poradnia chirurgii plastycznej. Konsultacje i zabiegi operacyjne w zakresie chirurgii plastycznej wykonywane są bezpłatnie w ramach umowy z NFZ.
 

Posiadamy również poradnię diabetologiczną, która zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem zaburzeń gospodarki węglowodanowej. Prowadzimy także działalność edukacyjną, uczymy o zasadach żywienia i promocji zdrowia.
 

Z myślą o wygodzie naszych pacjentów na terenie ośrodka znalazł również miejsce salon optyczny świadczący profesjonalne i ekspresowe usługi optyczne.
 

Ośrodek zajmuje ponad 800 m² i rozmieszczony jest na dwóch piętrach. Na parterze znajduje się rejestracja, przestronna poczekalnia i 4 doskonale wyposażone gabinety okulistyczne.
 

Pierwsze piętro mieści oddział okulistyczny i blok operacyjny, na który składają się 3 nowoczesne sale operacyjne, wyposażone w sprzęt medyczny najnowszej generacji.

Centrum Okulistyki posiada łatwy dojazd oraz własny parking z dwudziestoma miejscami parkingowymi.
 
 

 

Jakie pomoce optyczne są refundowane przez NFZ?
Jakie pomoce optyczne są refundowane przez NFZ?6 lat temu
Monookulary oraz okulary lornetkowe i lupowe to pomoce optyczne refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Co należy zrobić, by dostać na nie refundację? Czym są monookulary oraz okulary lornetkowe i lupowe? Czytaj więcej
Fakoemulsyfikacja –nowoczesna metoda operacji zaćmy
Fakoemulsyfikacja –nowoczesna metoda operacji zaćmy6 lat temu
Zaćma jest jedną z najczęstszych przyczyn obniżenia ostrości wzroku. Badania wskazują, że około 27 mln ludzi na świecie i ok. 800 000 w Polsce choruje na tę chorobę. Obecnie jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest chirurgiczne usunięcie zmętniałej soczewki metodą fakoemulsyfikacji. Czytaj więcej
Co jeść, aby mieć dobry wzrok?
Co jeść, aby mieć dobry wzrok?6 lat temu
Na wzrok najlepiej wpływają: antyoksydanty, luteina, cynk, witamina A, C, E i witaminy z grupy B. Gdzie je znajdziemy? Co jeść, by mieć dobry wzrok? Jak antyoksydanty wpływają na zdrowie oczu? Jak przeciwdziałać uszkodzeniom plamki żółtej i zaćmie? Czytaj więcej
Na czym polega laserowa korekcja wzroku?
Na czym polega laserowa korekcja wzroku?7 lat temu
Zabieg laserowej korekcji wzroku jest jedną z najskuteczniejszych metod umożliwiających wyeliminowanie wady wzroku. Kto może poddać się laserowej korekcji wzroku? Na czym polega laserowa korekcja wzroku? Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? Czytaj więcej