Dla wielu par metoda in vitro jest jedyną szansą na zapłodnienie. Choć istnieje bardzo mało przeciwwskazań, niektóre pary nie powinny decydować się na zapłodnienie pozaustrojowe. Dowiedz się, kiedy jest to niewskazane.
Czytaj więcej
Jeśli tylko ciąża przebiega bez komplikacji, przyszłe mamy powinny pozostawać aktywne. Regularne ćwiczenia pomagają wzmocnić mięśnie brzucha, polepszają samopoczucie, a po porodzie pomagają wrócić do dawnej sylwetki
Czytaj więcej
Nietrzymanie moczu podczas ciąży zdarza się co drugiej kobiecie. Na szczęście, istnieją sposoby, aby złagodzić tę niegroźną, choć bardzo kłopotliwą dolegliwość.
Czytaj więcej
Zatorowość płucna jest trzecią kardiologiczną przyczyną śmierci. Charakteryzuje się szerokim wachlarzem objawów – od skąpoobjawowych przypadków, przez ciężkie stany związane ze wstrząsem i hipotonia, po nagłe zatrzymanie krążenia.
Czytaj więcej
Diagnostykę zatorowości płucnej nieraz zaczyna się razem z leczeniem, ponieważ nawet minimalna zwłoka w terapii może okazać się śmiertelnym błędem. Jakie badania pozwolą zdiagnozować zatorowość płucną?
Czytaj więcej
Zatorowość płucna jest trzecią co do częstości kardiologiczną przyczyną śmierci. Jednakże należy uświadomić sobie, że nie tylko sam zator w tętnicach płucnych, ale także następstwa zatorowości stanowią ryzyko dla naszego życia.
Czytaj więcej
Objawy zatorowości płucnej mogą być bardzo niespecyficzne i mogą nasuwać podejrzenie zupełnie innych stanów chorobowych. Jakie inne schorzenia mogą przebiegać podobnie do zatorowości płucnej i co je od niej odróżnia?
Czytaj więcej
Zatorowość płucna jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia, dlatego nie należy czekać z rozpoczęciem jej leczenia. Lekarze nieraz nie czekają na wyniki badań diagnostycznych i od razu rozpoczynają terapię. Jak szybko i skutecznie leczyć zatorowość płucną?
Czytaj więcej
Zatorowość płucna jest jednym z częstszych stanów kardiologicznych, związanych z bezpośrednim zagrożeniem życia. Dlatego tak ważne jest poznanie stanów, które mogą prowadzić do jej rozwoju.
Czytaj więcej
Zapobieganie zatorowości płucnej to profilaktyka choroby zatorowo-zakrzepowej. Jak wygląda profilaktyka pierwotna zatorowości płucnej? Kiedy uruchamiać pacjenta po chorobie? Jakie leczenie farmakologiczne zapobiega zatorowości płucnej?
Czytaj więcej