POLECAMY

Kurdej-Szatan woli udawać, że jej życie nie jest zagrożone? „Nie myślę o chorobie...”

Czasem zapomina, że nie jest w pełni zdrowa? Czy zdaje sobie sprawę z zagrożenia?

Edyta Liebert / tydzień temu
Kurdej-Szatan woli udawać, że jej życie nie jest zagrożone? „Nie myślę o chorobie...” fot. ONS.pl

Jakiś czas temu Barbara Kurdej-Szatan wyznała w rozmowie z magazynem „Viva!”, że zmaga  boreliozą. Gdy dowiedziała się o diagnozie, była w szoku, podjęła leczenie... I co dalej? Jaki jest stan zdrowia aktorki?

W najnowszym numerze „Vivy!” Kurdej-Szatan wraz z mężem Rafałem odkryli nieco prawdy o swoim wspólnym życiu, domu, o planach powiększenia rodziny. Czy Barbara Kurdej-Szatan planuje drugą ciążę? Póki co musi uważać na swoją chorobę, bo czasem zapomina, że nie jest w pełni zdrowa. Co jej dolega?

Barbara Kurdej-Szatan nie chce myśleć o chorobie

Okazuje się, że Kurdej-Szatan dość pobłażliwie traktuje swój stan. Borelioza to choroba wielonarządowa – najczęściej atakuje stawy, skórę, układ nerwowy, a także serce. Nieleczona borelioza jest bardzo niebezpieczna i może prowadzić do trwałego uszkodzenia zajętych narządów. Choć aktorka podjęła leczenie, czuje się dobrze, to powinna z troską dbać o siebie i obserwować organizm.

W ogóle o niej nie myślę i nawet nie odczuwam specjalnie. Robiłam jakiś czas temu badanie kontrolne, bo w różnych laboratoriach podają inaczej wyniki i wyszło, że ona nadal, niestety, jest. Po prostu dobrze się czuję, więc pewnie jest uśpiona. Na razie jest OK. Miałam tyle pracy, były święta, kompletnie o tym zapomniałam. Ale muszę zrobić szczegółowe badania.
- powiedziała aktorka.

Basię kontroluje mąż i dba o jej zdrowie.

Często, niestety, wbijam Basi szpilę, że musi się badać. Basia się denerwuje, ale powtarzam, że ja nie chcę jej dokuczać, tylko się martwię. Widzę, że bardzo często jest zmęczona. Basia bywa nerwowa, wiadomo, to wszystko jest spowodowane zapracowaniem, ale czasami trzeba odpuścić. Obiecała, że w styczniu zrobi wszystkie badania jeszcze raz.
- dodał Rafał.

Jak Barbara rozpoznała chorobę?

Borelioza to choroba odkleszczowa – można się nią zarazić od kleszczy będących nosicielami krętków Borreli. Charakterystycznym objawem tego schorzenia jest rumień na skórze. Inne jego symptomy są jednak często trudne do zauważenia i pojawiają się późno, co opóźnia też prawidłową diagnozę choroby. Objawem, który skłonił ją do wizyty u lekarza i poddania się dalszym badaniom, był ból ręki.

Bolała mnie ręka. Miałam punktowe bóle mięśni z obrzękami, które wędrowały mi po ciele
– wyznała aktorka w poprzednim wywiadzie.

Macie osobiste doświadczenia z boreliozą? Podzielcie się nimi w komentarzu!

Z życia gwiazd:

Lady Gaga wyznała, że cierpi na bardzo rzadką chorobę. To dlatego na zmianę chudnie i tyje...
Aneta Zając i jej rodzinny koszmar. Kiedy się skończy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/tydzień temu
Ja dowiedziałam się o chorobie przez przypadek, a mianowicie zawiozłam mamę na badania kontrolne, przy okazji sama zrobiłam sobie testy. Na wizycie u specjalisty dowiedziałam się, że nie będzie wprowadzał antybiotykoterapii ponieważ mam wyniki, które wskazują na to, że mój organizm sam się broni przed infekcją. Mało tego dowiedziałam się, że nimfy kleszcza (małe czarne punkciki) też mogą zarażać. Trzeba się kontrolować. Aczkolwiek znaczny % społeczeństwa pewnie nie wie, że jest zarażony. Test Elisa to jest strata pieniędzy, jest on testem komputerowym ale jak twierdzą podstawowym w weryfikacji- dziś już wiem, że nie warto go robic; lepiej od razu zrobić test Western blot.