Jak mówić do mężczyzny?

Masz wrażenie, że on nie rozumie, co do niego mówisz? To tylko pozory. Podważamy tezę, że z mężczyznami nie da się dogadać.

para, małżeństwo, oszczędzanie, pieniądze, finanse

Pytanie wcale nie jest błahe. Coraz więcej kobiet skarży się: „Rozmowa z moim mężem przypomina walenie głową w mur. On albo mnie nie słucha, albo zaraz się denerwuje, albo milczy”. Tymczasem, zdaniem naukowców, takie wnioski są błędne. Pozorna obojętność wcale nie znaczy, że Twój partner Cię nie słucha, albo że mu na Tobie nie zależy. Przyczyna takiego stanu rzeczy tkwi dużo głębiej: w mózgu. Zajrzyjmy tam. To może wiele wyjaśnić.

Wszystko tkwi w głowach
Ostatnie badania dowodzą, że mężczyźni inaczej niż kobiety przetwarzają usłyszane informacje. Wynika to najprawdopodobniej z różnic w budowie mózgu, w jego funkcjonowaniu. Dzięki najnowszym badaniom różnice te można wreszcie zobaczyć i wyjaśnić.
Oto jak działa mózg kobiety i mózg mężczyzny podczas czterech czynności: słuchania, myślenia, zapamiętywania i mówienia.

- U kobiet w lewej półkuli mózgu, odpowiedzialnej za zdolność posługiwania się mową, jest więcej komórek nerwowych niż u mężczyzn. To ważne, bo im więcej komórek, tym lepsza praca mózgu. Naukowcy odkryli na przykład, że gimnastycy mają większy obszar mózgu odpowiadający za równowagę i poruszanie. Prawidłowość jest też taka: że im więcej ćwiczą, tym obszar ten staje się większy.
- Kobiety mają więcej połączeń między półkulami mózgowymi, gęstsza jest u nich sieć włókien łączących lewą i prawą półkulę. To, zdaniem naukowców, duży krok do wyjaśnienia zagadki różnego interpretowania przez kobiety i mężczyzn tego samego tekstu. Mimo że pojedyncze słowa mózg kobiety i mężczyzny przetwarza w podobny sposób, inaczej wypada zrozumienie całego zdania. Dlaczego? Badacze przypuszczają, że w procesie jego interpretacji u mężczyzn uczestniczy pewien obszar jednej półkuli mózgu, podczas gdy u kobiet uaktywniają się odpowiednie rejony w obu półkulach.
- U kobiet podczas słuchania i mówienia aktywne są większe obszary mózgu. Nie oznacza to jednak, że są one lepszymi słuchaczami czy mówcami. Ale większy obszar aktywności mózgu może sprawiać, że niektóre z czynności potrzebnych podczas porozumiewania się przychodzą im łatwiej.

Edipresse Polska S.A.
Oceń artykuł 16 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
olka2013.11.12 13:07
...to jak z wychowaniem psa... smutne... zauwazyliscie ze nie ma ksiazek czy art. wypowiadajacych sie na temat "obslugi" kobiety??? moze nalezalo by napisac cos DLA facetow...
olka2013.11.12 13:06
...to jak z wychowaniem psa... smutne... zauwazyliscie ze nie ma ksiazek czy art. wypowiadajacych sie na temat "obslugi" kobiety??? moze nalezalo by napisac cos DLA facetow...
Gość2013.05.14 07:20
you and your friend are lokniog at a guy, and your friend thinks he's cute, but you think he's butt-ugly. nobody thinks the same way, and everybody has their own taste. therefore, beauty is in the eyes of the beholder.remember: beauty isn't always on the outside
Gość2013.01.01 20:14
wedlug autora kobieta jest we wszystkim lepsza, powodzenia, mam nadzieje, ze sama ma szczescie w komunikacji z facetami.
Gość2012.08.15 21:43
normalnie jak z trzylatkiem!!!
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz