Alfabet męskich sekretów

Potrafi być słodki i kochany, jednak czasem zachowuje się tak osobliwie, że trudno go zrozumieć. Nie trać nadziei. By rozszyfrować faceta, wystarczy mieć dobrą instrukcję obsługi!

Choć panowie różnią się między sobą wyglądem, zachowaniem, upodobaniami, to pod pewnymi względami są niemal identyczni! Jakie cechy łączą męską płeć i skąd te podobieństwa? Odpowiedź znajdziesz w naszym męskim alfabecie.

a jak ambicja

Najczulszym punktem każdego faceta jest szeroko rozumiana zaradność. Nie przypinaj więc ukochanemu łatki niedojdy, bo nigdy się z tym nie pogodzi. Zamiast tego doceniaj nawet najdrobniejsze sukcesy i nigdy, przenigdy nie chwal się, że lepiej prowadzisz auto czy – o, zgrozo! – więcej zarabiasz!

b jak bałagan

Większość mężczyzn uważa, że robienie problemu ze skarpetek rzuconych na podłogę jest absurdem. Nie mogą pojąć, dlaczego aż tak bardzo denerwują nas brudne popielniczki, plamy, okruchy. Jeśli więc wymagasz od partnera, aby zawsze odkładał na półkę pastę do zębów, pamiętaj – już samo zakręcenie tubki to dla niego wyczyn! Wrzuć zatem na luz.

c jak czułość
Oczekiwanie od partnera ciągłych miłosnych zapewnień to pomyłka. Mężczyźni, w odróżnieniu od nas, nie są zbytnio skłonni do romantyzmu. Jeśli więc na pytanie: „Czy mnie kochasz?”, on odpowie zdawkowym: „Uhm…” – nie trać ducha. Wbrew pozorom  usłyszałaś właśnie wyjątkowo czułe wyznanie…

d jak dziecko

To fakt potwierdzony naukowo – ponad 60 procent mężczyzn przed 30. rokiem życia nie wie, czy chce być tatą. Nam tyka biologiczny zegar, a oni wciąż mówią: „Później”. Dlaczego? Przede wszystkim boją się odpowiedzialności,  że na przykład nie zdołają utrzymać powiększonej rodziny. Pokazuj więc ukochanemu znajome pary, które czerpią radość z rodzicielstwa. Jest szansa, że on poczuje się ciut pewniej.

e jak erekcja

Panowie nie są w stanie udawać podniecenia. Kiedy w sypialni nie staną na wysokości zadania, zaczynają się bać, że taki pech się powtórzy. A im większy strach, tym większe prawdopodobieństwo porażki. Co można wtedy zrobić? Okaż partnerowi wyrozumiałość. Większość mężczyzn przynajmniej raz w życiu doświadczyła problemów z erekcją. Przyczyną zwykle jest stres, przemęczenie czy nadmiar używek.

f jak fantazje
Nasze seksualne fantazje często przypominają gorące sceny z romantycznych melodramatów. Gdy mężczyźni snują erotyczne wizje, zwykle są one żywcem wzięte z nocnego kina dla dorosłych. I choć ukochany w takich chwilach niekoniecznie marzy o tobie, wcale się tym nie przejmuj. On i tak kocha tylko ciebie!

g jak gotowanie
Kiedy ty gotujesz, nie robisz z tego wydarzenia na skalę światową. Gdy on staje przy garnkach, rozpoczyna się przedstawienie. Nawet chcąc ugotować jajko na twardo, wkłada fartuch (atrybut profesjonalisty!) i wyrzuca wszystkich z kuchni, domagając się więcej przestrzeni. Doceń jego wyczyny i... bez protestu pozmywaj. Na szczęście on nie staje do garów za często.

h jak hipochondria

Twój mężczyzna kładzie się do łóżka przy byle katarze? To wcale nie znaczy, że symuluje chorobę. Zostało udowodnione, że panowie mają mniejszą od nas wytrzymałość na ból. Bywa, że nawet lekka migrena jest dla nich czymś wręcz nie do zniesienia! Lepiej więc pogódź się z faktami i nie oczekuj, że on mimo przeziębienia zrobi pranie.

Oceń 4,22 / 164 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz