POLECAMY

Homeopatia na katar

Obrzęknięta błona śluzowa nosa, lejący katar i łzawiące oczy to objawy kataru. Wybór leku homeopatycznego zależy od zaleceń lekarza lub indywidualnych doświadczeń lub preferencji. Jak leczyć się środkami homeopatycznymi?

Homeopatia na katar

Co to jest katar?

Katar jest to stan zapalny błony śluzowej nosa, który w medycynie nazywany jest nieżytem nosa. Błona śluzowa jest obrzęknięta i produkuje nadmierną ilość śluzu. Katar jest cechą przeziębienia lub objawem uczulenia. Objawia się drapaniem i swędzeniem w nosie i gardle, kaszlem (spowodowanym przez podrażnienie gardła), kichaniem, wyciekiem z nosa, bólem głowy, uczuciem zatkanego nosa, łzawieniem oczu, osłabieniem i stanem podgorączkowym. Przy katarze często obserwuje się zapalenie zatok przynosowych.

Najczęściej przyczyną wystąpienia kataru jest infekcja wirusowa, bakteryjna lub alergeny.

Przeczytaj też: Jak stosować leki homeopatyczne?

Jakie leki homeopatyczne mogą Ci pomóc?

ACONITUM NAPELLUS – stosowany jest przy uczuciu silnej suchości błony śluzowej nosa, kichaniu, wzmożonym pragnieniu, z towarzyszącym nagłym wzrost gorączki nawet powyżej 39˚C oraz bólem głowy. Stosowany jest wtedy, gdy katar nasila się po przemarznięciu lub po ekspozycji na silny wiatr, w zimnym otoczeniu.

BELLADONNA – objawy towarzyszące chorobie, które są wskazaniem do stosowania Belladonny to: nagły wzrost temperatury ciała, suchość błon śluzowych, zaczerwienienie twarzy, gorący tułów i głowa, zimne dłonie i stopy, pragnienie.

NUX VOMICA – zalecane przy wielokrotnym kichaniu, szczególnie rano, z obfitą wydzieliną z nosa oraz niedrożnością nosa, gdy pogorszenie objawów następuje rano lub w zimnym otoczeniu, a poprawa wieczorem lub pod wpływem ciepła.

PULSATILLA – stosowany w przewlekłych nieżytach nosa z zieloną lub żółtą wydzieliną, która nie jest drażniąca oraz gdy pogorszenie objawów następuje w ciepłym i zamkniętym pomieszczeniu, a poprawa na świeżym powietrzu lub w chłodzie.

Przeczytaj też: Homeopatyczne leczenie alergii

ALLIUM CEPA –stosowana w przypadkach kataru z dominującymi objawami, takimi jak ataki kichania, wodnista wydzielina podrażniająca skórę górnej wargi, łzawienie oczu bez podrażnienia spojówek. Objawy ustępują na chłodnym powietrzu.

Preparaty złożone:

CORYZALIA - zawiera: Allium cepa 3 CH, Belladonna 3 CH, Sabadilla 3 CH, Kalium bichromicum 3 CH, Gelsemium 3 CH, Pulsatilla 3 CH; aa 0,333 mg.

Stosowana jest w ostrym katarze, nieżycie błony śluzowej nosa, katarze siennym, zapaleniu zatok, niedrożności nosa oraz w pierwszych oznakach przeziębienia, takich jak kichanie, wydzielina z nosa, utrata węchu i smaku.

EUPHORBIUM COMPOZITUM S – zawiera Euphorbium D4, Pulsatilla pratensis D2, Luffa operculata D2, Mercurius bijodatus D8, Mucosa nasalis suis D8, Hepar sulfuris D10, Argentum nitricum D10, Sinusitis-Nosode D13 aa 1 g w izotonicznym roztworze soli fizjologicznej; chlorek benzalkonium 0,01%.

Jest wskazany w katarze pochodzenia wirusowego, bakteryjnego lub alergicznego. Preparat ten usprawnia odpływ wydzieliny, udrażniając nos. Można go stosować w długotrwałej terapii oraz u niemowląt.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/9 miesięcy temu
Ja od wielu lat leczę siebie i moją rodzinę homeopatycznie. Staram się unikać chemii, dlatego na kaszel i ogólne przeziębienie zżywam krople homeopatyczne L-52 z Lehning. Skutecznie radzi sobie z infekcjami górnych i dolnych dróg oddechowych. Do tego soki z aronii jako naturalnej aspiryny oraz oczywiście sok z malin.
/4 lata temu
ja nikogo nie zmuszam do wiary ale sprubowac miezaszkodzi
/4 lata temu
jak tam nie wierzę, by jakaś jedna milionowa czegoś mogła wyleczyć infekcje!