POLECAMY

Zatkany nos? 3 pomysły na domowe inhalacje, które zrobisz z kuchennych składników

Poznaj 3 proste pomysły na lecznicze inhalacje na katar ze składników, które znajdziesz w swojej kuchni!
Marta Wilczkowska / 5 miesięcy temu

Domowe inhalacje to łatwy i skuteczny sposób na pozbycie się kataru. Często zalecane są przez samych lekarzy jako skuteczny i sprawdzony domowy sposób na przeziębienie. Nie wymagają specjalnych przygotowań, bez problemu zrobisz je w domu korzystając z tego, co masz pod ręką. Jedyne, czego potrzebujesz, to miska, ręcznik, gorąca woda i jeden ze składników, które zwykle znajdują się w naszych kuchniach. Poznaj nasze propozycje domowych inhalacji na katar.

Z czego zrobić domowe inhalacje na katar?

Do inhalacji możesz wykorzystać zioła, przyprawy i inne składniki znane ze swoich właściwości kojących, antyseptycznych i niwelujących dolegliwości ze strony górnych dróg oddechowych. Możesz sięgnąć po gotowe preparaty apteczne, olejki eteryczne (np. mentolowy lub eukaliptusowy) lub wykorzystać składniki, które większość z nas ma zawsze w swojej kuchni. Zajrzyj do naszej galerii i poznaj nasze propozycje na inhalacje z kuchennych składników.

Jak zrobić domowe inhalacje na kaszel?

Jak zrobić inhalacje domowym sposobem?

Niezależnie od tego, co dodasz do gorącej wody, przepis na domowe inhalacje zawsze jest taki sam:

  1. Zagotuj około 1 litra wody (jeśli chcesz, możesz zamiast wody użyć np. zaparzonego rumianku). 
  2. Do gorącej wody dodaj wybrany składnik
  3. Nachyl się nad naczyniem z ciepłą wodą, przykryj głowę ręcznikiem i przez kilka minut wdychaj wydobywającą się z niego parę.

Pamiętaj, że niektóre inhalacje (np. te z soli) nie powinny trwać za długo ani być robione zbyt często. Wszystkie domowe metody leczenia (zwłaszcza w przypadku dzieci, kobiet w ciąży i osób chorych) warto skonsultować z lekarzem.

Domowa maść rozgrzewająca. Przepis z zaledwie prostych 4 składników

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 miesięcy temu
mój sposób to inhalacje z olejkiem pichtowym oleofarm, kilka minut i znów można normalnie oddychać.