Polki.pl
kom. (3)

Wpuśćmy do wnętrz pastelową wiosnę

Wiosna tuż, tuż. Słońce coraz częściej rozświetla świat i nasze mieszkania. Wraz z pierwszymi promieniami narasta potrzeba zmiany – w strojach i otoczeniu. Po biało-szarej zimie aż chce się wpuścić do życia kolor. Na początek delikatnie, trochę nieśmiało... Wczesna wiosna to czas królowania pasteli. Niech zagoszczą we wnętrzach subtelne zielenie, różowości, oranże i niebieskości. Wpuśćmy wiosnę do mieszkań!

Wiosenne pastele w dziecięcym pokoju

Pastelowe kolory konsekwentnie zastosowane we wnętrzu nadają mu lekkość i świeżość. Mało nasycone odcienie barw harmonizują ze sobą lepiej niż ich żywe odpowiedniki. Ponieważ nie pobudzają uwagi i nie przytłaczają, tym samym nie męczą - jak zdarza się to kolorom w ich pełnym nasyceniu. Dlatego pastele świetnie sprawdzają się w dziecięcych pokojach. Delikatna kolorystyka pięknie prezentuje się w pokoju niemowlęcia, polubią ją także starsze dzieci. W zestawieniu z subtelnym, słodkim wzornictwem sprawia, że wnętrze nabiera szczególnego uroku i „apetyczności”.

Wiosenne pastele w dziecięcym pokoju

 

Jak zaaranżować taki wiosenny pokój? Zaczynamy oczywiście od ścian – po zimie przyda im się odświeżenie. Odmalowanie dziecięcego pokoju, tak jak nałożenie tapety na wybranych płaszczyznach, nie nastręczy problemów, a efekt będzie wspaniały. Na jasnej, rozmytej bazie z ulubionego koloru przepięknie będą wyglądać aplikacje ścienne: gałązka z ptaszkami, huśtawka na drzewie lub – dla podkreślenia „słodkości” pastelowego wnętrza – apetyczne, kolorowe babeczki.

Kolejna płaszczyzna do zagospodarowania: podłoga. Idealnie gdyby miała odcień bielonego drewna. Jeśli jeszcze nie poddaliśmy się modzie na jasne podłogi – nie szkodzi. W podkreśleniu naszej delikatnej stylizacji pomoże pastelowy dywan.

Wiosenne pastele w dziecięcym pokoju

 

Do tego dodatki: tekstylia i ozdoby. Pastelowe zasłony, poduszki, narzuty i kocyki podkreślą lekkość i nadadzą wnętrzu jeszcze więcej miękkości. Dobrym pomysłem będzie też odświeżenie mebli. Nie musimy ich wymieniać, wystarczy drobna zmiana, np. uchwytów. Gałki, które wyglądają jak świeżo wyjęte z papierka cukierki, na pewno zachwycą dziecko. Tak jak szkatułki na biżuterię i urocze pudełka do przechowywania dziecięcych skarbów.

Wiosenne pastele w dziecięcym pokoju

 

 

Aranżowanie pokoju dziecka jest świetnym pretekstem do uwrażliwienia na wygląd otoczenia i zainteresowania wzornictwem. Stylizacja pastelowa to dobry punkt wyjścia do wykształcenia w dziecku dobrego gustu i smaku. Z pomocą książek – tych traktujących o dizajnie i modzie, a kierowanych do dzieci przybywa – łatwiej będzie wychować wrażliwego na piękno człowieka.

Źródło: Kids Town
Oceń 5,00 / 1

6 najskuteczniejszych kosmetyków do włosów

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Pokój dziecięcy

Skomentuj Wpuśćmy do wnętrz pastelową wiosnę

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Wpuśćmy do wnętrz pastelową wiosnę

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dom i ogród