Polki.pl
kom. (2)

Kreska pod okiem

Kreska pod okiem

Czy to prawda, ze kreskę pod okiem powinno się robić tylko na wyjścia wieczorowe? Ostatnio słyszałam taką uwagę, że nie nadaje się na codzienny element makijażu.

Dorota

Nie sądzę, aby kreska pod okiem była dobrze widziana tylko i wyłącznie w makijażu wieczorowym. Jest wręcz niezbędnym elementem korygującym oczy okrągłe, wypukłe.
Jednak w makijażu dziennym musimy bardzo uważać jak ją rysujemy.
Makijaż dzienny wbrew pozorom jest bardzo wymagającym makijażem. Musimy w nim bardzo uważać na przesadę, zbyt odważne kolory i zbyt mocne kontury. Makijaż ten widoczny jest w “bezlitosnym” świetle dziennym, czasami przy ostrym słońcu, musi więc być wyważony i subtelny.
Tak więc wspomniana kreska pod okiem nie może być w nim mocna, o grubym konturze, zbyt ciemna.
Najlepiej jest zrobić lekką, cienką kreskę, a później rozmazać ją dodatkowo cieniem do oczu, zamazać leciutko jej kontur. W ten sposób makijaż będzie mniej wyzywający, a zarazem trwalszy (kredka pod cieniem zwiększy trwałość makijażu – będzie miał szansę utrzymać się przez cały dzień w niezmienionej formie).

Anna Łyczko BorghiOceń4.56 / 9
Redakcja poleca

Podobne w temacie Porady wizażystki

Skomentuj Kreska pod okiem

Gość
Gość We-Dwoje.pl
Czwartek | 22 Sty 09, 17:27
0    nie oceniono 0
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kreska pod okiemjakie kolory szminek najlepiej pasują kobiecie, która ma jasną cerę mieszaną i ciemne brązowe włosy?
Gość We-Dwoje.pl
Wtorek | 5 Paź 10, 07:51
-2    oceniono 2 razy
Gość We-Dwoje.pl
Re: Kreska pod okiemspytaj się chłopaka na co chce patrzeć
w końcu nie malujesz się dla siebie
a jak nie robisz opisanych tu kresek bo on nie mógł przeżyć jakie fajne miała kreski taka jedna i Ty sie dlatego nie bedziesz tak malować czy tam z innego wyimaginowanego powodu, to juz po Tobie...

Podobne do Kreska pod okiem

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl