Ślub zimą

Wydawałoby się, że śnieg i mróz za oknem nie mają wpływu na gorące pragnienie wstąpienia w związek małżeński, lecz nadal stosunkowo niewiele par decyduje się na organizację ślubu i wesela zimą. Jakie zalety i wady ma ta pora roku dla nowożeńców?

Wydawałoby się, że śnieg i mróz za oknem nie mają wpływu na gorące pragnienie wstąpienia w związek małżeński, lecz nadal stosunkowo niewiele par decyduje się na organizację ślubu i wesela zimą. Jakie zalety i wady ma ta pora roku dla nowożeńców?

Zalety

Pierwsza zaleta wynika właśnie z tego, że organizowanie wesela zimą nie jest aż tak popularne – tym samym łatwiej o znalezienie lokalu i zespołu na zimowy termin. Ze względu na to, że czasem trzeba rezerwować miejsce na wesele nawet z 2-letnim wyprzedzeniem, coraz więcej par decyduje się na terminy zimowe tylko dlatego, że są one jeszcze wolne. Zimą również mniej osób planuje dłuższe wyjazdy, więc jest szansa, że wesele nie będzie kolidowało z zaplanowanymi urlopami niektórych gości.
Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na ślub w okresie Bożego Narodzenia, piękny wystrój kościoła będzie gwarantowany i zapewni wyjątkowy nastrój podczas uroczystości. Ponadto wesele będzie okazją do spędzenia Świąt w liczniejszym niż zazwyczaj gronie i w rodzinnej atmosferze. Okres Bożego Narodzenia to także czas wolny od pracy, więc tym większe szanse, że większość zaproszonych gości pojawi się na weselu.
Zima to dobry okres na ślub dla tych osób, które źle znoszą upały. Panna młoda przy niższej temperaturze będzie spokojniejsza o swój wygląd i makijaż. Podczas zabawy na weselu chłód nikomu nie grozi, a jednocześnie nie ma obaw, że goście nawet siedząc przy stołach będą ocierać pot z czoła.
Dla panny młodej ślub zimą oznacza także okazję do założenia – bardziej oryginalnego niż popularne bolerka i szale – futerka lub futrzanej narzutki, w której z pewnością będzie się wyróżniać. Do tego bajkowa sceneria rodem z „Królowej Śniegu” i wyjątkowe zdjęcia z pleneru gwarantowane. Można popuścić wodze fantazji wynajmując sanie z konnym zaprzęgiem specjalnie na potrzeby sesji zdjęciowej lub zabierając ze sobą narty.

Ślub zimą

Wady

Nie ukrywajmy – niektórzy z nas po prostu nie lubią zimna. Jeśli na dodatek nos panny młodej robi się z tego powodu intensywnie czerwony, to z pewnością nie będzie zachwycona pomysłem wzięcia ślubu zimą. Z pewnością trzeba będzie przemyśleć kwestię składania życzeń pod kościołem. Lepszym wyjściem będzie składanie ich już w sali weselnej lub chociaż w przedsionku kościoła, aby zarówno para młoda, jak i czekający goście, nie przemarzli za bardzo.
Zimą istnieje też większe ryzyko brzydkiej pogody, która może zepsuć plany związane z sesją zdjęciową. Ponadto nawet jeśli pogoda dopisze i plener będzie się odbywał w otoczeniu iskrzącego się w słońcu śniegu, to niska temperatura może być uciążliwa i ograniczyć możliwości w zakresie wykonywania zdjęć. Można by się także spierać o widoczność białej sukni na śniegu, choć fotografowie i na to mają sposoby. Istnieje także alternatywa w postaci zdjęć w studio.

Każda pora roku ma swoje wady i zalety, tak jak każda ma swoich zwolenników i przeciwników. Podejmując decyzję rozważcie wszystkie za i przeciw, a z pewnością wybierzecie to, co dla Was najlepsze. Myślę, że niejedna para doceni zimę jako odpowiedni czas na ślub. Ta pora roku wbrew pozorom na w sobie dużo romantyzmu.

Urszula Skirtun
O czym należy pamiętać na około pół roku przed ślubem?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
Gość We-Dwoje.pl/7 lat temu
Ślub w Boże Narodzenie ?. Owszem, dla tych co chcą przy jednym placku opędzić święta i ślub. WyjdzieTANIO.
Gość We-Dwoje.pl/5 lat temu
Dwa razy byłam na takim zimowym ślubie - było naprawdę bajkowo i pięknie. Teraz planują budowę własnej sali weselnej (już wybrałam projekt! :) http://www.kbprojekt.pl/projekt.php?pro=9&styp=319) Przyznam szczerze że nieco martwi mnie sezonowośc branży ślubnej - wiosną i latem praca co weekend, a później cisza. Słyszałam, że część firm stosuje rabaty dla par wybierających terminy mniej popularne - nie było to wspomniane w artykule, czy ktoś coś wie o częstości takich praktyk? A moze skorzystaliście właśnie z takich rabatów??
Gość We-Dwoje.pl/6 lat temu
Ja biorę ślub 25 grudnia i myślę ze to wyjątkowa data i dobra okazja na zjazd rodzinny :) I to nie prawda ze z tego względu aby wyszło tanio lub z innych powodów, święta to dzień wyjątkowy , a jak ludzie się kochają to nie ważne czy to zima, wiosna czy lato bądz też jesień :) Każda pora roku jest piękna i inna :)
POKAŻ KOMENTARZE (7)