Młodszy partner

Jak zatrzymać przy sobie młodszego mężczyznę.

para

Młodszy partner to często spotykana konfiguracja w związkach. Dziś rozwiązujemy problem Pani Marii. "Ukochany jest młodszy ode mnie o 10 lat. Boję się, że kiedyś odejdzie do młodszej. Jak temu zapobiec?" - Maria z Krakowa

Związek z dużo młodszym mężczyzną wcale nie musi się rozpaść! Dobrze jednak, że chcesz dmuchać na zimne. To wam ułatwi porozumienie. Jakie są sposoby na zatrzymanie młodszego partnera?

* Odwróć role. Nie myśl ciągle o tym, że partner może odejść. Lepiej powtarzaj, że to on musi się starać, żebyś nie uciekła z innym. Odrobina niepewności podsyca uczucia nie tylko młodszego partnera, ale każdego innego również!

* Młodszy partner wiążąc się z Tobą doskonale wiedział ile masz (no chyba, że ukryłaś swój wiek)Nie zamartwiaj się swoim wiekiem. Przecież on nie kocha cię wyłącznie za twoje zewnętrzne atuty. Docenia np. twoją troskliwość, zrozumienie i okazywane mu wsparcie.

* Zbytnio młodszemu ukochanemu nie matkuj. Ważne, by on uczył się odpowiedzialności i wiedział, że też ma w waszym związku coś do powiedzenia. Inaczej może się poczuć zdominowany i zaczną się kłopoty.

Odpowiada Ania Leo-Wiśniewska, specjalista od psychologii

Zdaniem naszych czytelniczek:

Ciarka:

"Mój partner jest ode mnie młodszy o 2,5 roku, a kochankę znalazł sobie o 7 lat starszą....Naprawdę nie wiem, co w tym jest...Chyba nasi mężczyźni szukają kogoś na kim można się wesprzeć bo sami są coraz słabsi".

gemi:

"Ja mam młodszego o rok męża, to nieodczuwalna i niewidoczna różnica wieku, absolutnie nie przeszkadza w miłości i tworzeniu szczęśliwego związku".

IwonaK

"Miałam takie szczęście, że zawsze trafiałam na młodszych ode mnie co najmniej o 5 lat.Fajne takie kontakty, młodzi bardziej kochają i szaleją jest super. No i teraz mam męża o 5 i pół roku młodszego. Mimo, że niby jeszcze nie dorósł (jak każdy facet) to jest wspaniałym kochającym mężem i tatusiem".

anika86

"Ja byłam rok temu z młodszym facetem przez kilka miesięcy...on 18 lat jeszcze przed maturą, a ja już drugi rok - studentka. To był taki fajny dzieciak w ciele dorosłego mężczyzny -przystojny, dobrze zbudowany, miodzio...ale dziecko".

Aktivistka

"Ja mam 7 lat młodszego partnera i nie polecam takiego układu! Na początku może być miło i sympatycznie, ale wiadomo, że kobiety szybciej się starzeją. Wciąż myślę co będzie jak mi stuknie 40-stka, a on wciąż będzie ponętnym 30-latkiem? Boję się, że znajdzie sobie młodszą.

Podyskutuj na ten temat na naszym forum!

Więcej:


Oceń 3,55 / 22 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Przepis Beaty Pawlikowskiej: koktajl z melona i pomarańczy

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia: