Czy wiesz jak poznać nowych znajomych na studiach?

Kiedy zaczynasz studia, oczywiste jest, że poznasz nowych ludzi. Wiąże się z tym stres, ponieważ nikogo nie znasz lub masz tylko pojedynczych znajomych, którzy się wybrali z tobą na studia. Istnieje jednak kilka sposobów aby wcześniej poznać znajomych.

Większość uczelni w ciągu września ogłasza na swoich stronach internetowych możliwość spotkań integracyjnych. Najczęściej są to wspólne wypady do pobliskich ośrodków wczasowych, nad morze, w góry, spływy kajakowe lub biwaki. Są to jednak kosztowne przedsięwzięcia, na które często nie stać przyszłych studentów. Dlatego uczelnie wraz ze starszymi rocznikami często organizują inne spotkania typu : koncerty, wystawy, seanse filmowe lub dyskoteki. Warto sprawdzić na stronach internetowych kiedy i gdzie się odbywają takie spotkania. Sadzę, że jest to idealny sposób aby nawiązać nowe znajomości.

Dodatkowe ułatwienie stanowią popularne portale społecznościowe typu : nasza-klasa.pl lub facebook.pl . Na tych stronach możemy odnaleźć nasze przyszłe grupy i poznać starszych kolegów, którzy mogą nam udzielić dodatkowych informacji.

Czy należy wierzyć w sny? Pytamy psychologa

Każda uczelnia posiada strony internetowe, na których znajdują się fora. Zazwyczaj każdy kierunek posiada osobny wątek na którym dyskutują na tematy związane z ich kierunkiem, życiem studenckim, poszukiwaniu współlokatorów, mieszkań oraz książek. Często umawiają się na spotkania towarzyskie przed rozpoczęciem roku akademickiego.

Kiedy wybierasz się na studia ze swoja najlepszą przyjaciółką/ przyjacielem pamiętaj, aby nie ograniczać się i zamykać na nowych znajomych. Postarajcie się odnaleźć wspólnych znajomych i razem z nimi spędzać czas. Nie warto przez takie ograniczenie stracić możliwości poznania innych ciekawych ludzi.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)