Słabe ruchy dziecka

Jestem w 20 tyg. ciąży, jest to moja druga ciąża, syn ma 8 lat. Odnoszę wrażenie, że dziecko w moim łonie jest mniej aktywne niż był mój syn, rusza się rzadziej, siła kopnięć jest na pewno mniejsza, czy to może świadczyć o jakiejś chorobie?

Słabe ruchy dziecka

Jestem w 20 tyg. ciąży, jest to moja druga ciąża, syn ma 8 lat. Odnoszę wrażenie, że dziecko w moim łonie jest mniej aktywne niż był mój syn, rusza się rzadziej, siła kopnięć jest na pewno mniejsza, czy to może świadczyć o jakiejś chorobie? Czy siła i częstotliwość kopnięć bądź
innych ruchów jest sprawą indywidualną małego człowieczka? Może jest po prostu spokojniejsze?

Marta

Jeśli ruchy płodu są odczuwalne to proszę się nie martwić. Niepokojący byłby brak ruchów płodu (natychmiast do lekarza ginekologa). Proszę nie porównywać maluszków - stopień odczuwania ruchów zwykle bywa większy wieczorami (nie zawsze), kiedy przyszła mama uwalnia się od stresów dnia i leży, relaksując się. Według powszechnej reguły, po 28 tygodniu kobieta ciężarna powinna wyczuwać nie mniej niż 10 poruszeń dziennie w godzinach 9.00 - 21.00 . Powodzenia, może ten maluszek będzie spokojniejszy.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!
SKOMENTUJ (16)
KOMENTARZE (16)
Gość We-Dwoje.pl/rok temu
Witam pisze z zapytaniem bo za chwilę o szaleje jestem w 26 tygodniu ciąży a ruchy mojej małej są bardzo słabe trzy ruchy na dzień czy to normalne
Gość We-Dwoje.pl/6 lat temu
jestem w 21tyg moje dziecko ruszało sie dosc czesto i mocno a teraz bardzo słabo i rzadko a praktycznie wcale niby na usg jest wszystko wporzadku ale ja i tak sie przejmuje czy to normalne ze nagle z intensywnego ruszania nie rusza sie prawie wcale?
Gość We-Dwoje.pl/6 lat temu
Ja jestem w 26 tc to moje 1 dziecko. I tez nie czuje mocnych ruchow tylko raczej wiercenie dolem brzucha albo takie dotkniecia lub gdzies tam smyrniecia od srodka. Czasem jest tak ze co pare dni dziecko bardzo malo jest aktywne...ale mam detektor tetna i wtedy badam czy bije serce i jest ok. Ale tez sie bardzo wtedy martwie. Z usg 2d i 4d wynika ze wszystko jest z malym ok. Nawet lekarz powiedzial ze jest ruchliwy a ja w tym czasie nie czulam nic, wiec to moze wina mojego lozyska na przedniej scianie macicy???
POKAŻ KOMENTARZE (16)