Polki.pl
kom. (1)

Przeciąganie się w ciąży

Przeciąganie się w ciąży

Witam!
Droga Położno, ponieważ uważam Twoje porady za źródło cennych informacji, tym razem chciałam zapytać się, jak to jest tak naprawdę z "przeciąganiem się". Otóż teraz jestem na początku 4 miesiąca ciąży i już od kilku osób słyszałam, że będąc w ciąży, nie wolno się przeciągać, tak samo jak nie wolno podnosić rąk do góry. Jeżeli tak faktycznie jest i nie są to jakiś mity, to mam ogromny problem, ponieważ zawsze po przespanej nocy strasznie mi drętwieją ręce i nogi. Czasem nawet bezwiednie moje ciało się przeciąga, czując taką potrzebę. Wiadomo, że wtedy napina się wszystkie mięśnie, włącznie z mięśniami brzucha. Dlatego chciałam się dowiedzieć, czy to, że się przeciągam może być groźne dla mojego maleństwa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Marlena

Myślę, że to trochę mit. Owszem, nie zaleca się w ciąży podnosić rąk do góry - ale to w takim sensie np. myć wszystkie okna w domu w ciągu jednego dnia, wieszać firanki, zasłony, myć lampy itd., a nie, że nie można podnieść sobie rąk do góry i np. z radości i klasnąć w dłonie. Podobnie z tym przeciąganiem się - przecież nie robi pani tego 10 razy w ciągu dnia. Poza tym nie pisze pani nic, żeby ciąża była zagrożona - plamienie, rozwarcie itd., więc wszystko jest ok. Bardziej należy unikać tych rzeczy, które wcześniej wyliczyłam, ponieważ w pozycji stojącej siła ciążenia (która działa w dół) działa na płód i napiera on na kanał szyjki macicy (jeśli tak długo i często by się wieszało np. firanki - ewentualnie może to powodować rozwarcie). Dlatego też mówi się, że łatwiej rodzić w pozycji stojącej lub kucznej – bo na płód działa siła ciążenia i łatwiej go wypchnąć. Także myślę, że rano spokojnie można się przeciągnąć.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
Oceń 5,00 / 1

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Przeciąganie się w ciąży

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Przeciąganie się w ciąży

 • Kaszel w ciąży a ryzyko skracania się szyjki macicyCiążaKaszel w ciąży a ryzyko skracania się szyjki macicyJestem w 18. tygodniu ciąży. Na ostatniej wizycie kontrolnej było wszystko dobrze, ostatnio dopadł mnie suchy kaszel, który trzyma mnie jeszcze.więcej »
 • Anemia w ciążyCiążaAnemia w ciążyJestem w 7 miesiącu ciąży. Do niedawna czułam się naprawdę świetnie, pełna energii i praktycznie nie czułam, że jestem w ciąży ;) Teraz natomiast zaczęły garściami wypadać mi włosy i się kruszyć, pojawiły...więcej »
 • Gorączka w ciążyCiążaGorączka w ciążyJestem w 6 tygodniu ciąży i mam gorączkę 37-37.5 stopni, która utrzymuje się od 2 dni. Nie mam żadnych objawów grypy. Co mogłoby mi pomóc na obniżenie jej? Byłam u lekarza tu w UK ale przepisał mi antybiotyki,...więcej »
 • Bakterie w moczu w ciążyCiążaBakterie w moczu w ciążyNa początku ciąży po pierwszych wynikach wykryto bakterie w moczu. Zastosowano antybiotyk: Duomox 500 mg. Następne wyniki też okazały się złe więc zrobiono posiew moczuwięcej »
 • Być w ciąży w IrlandiiCiążaByć w ciąży w IrlandiiJestem w 12. tygodniu ciąży. Ostatnio zdarzyło mi się, że krwawiłam. Pojechałam do szpitala- tam czekałam około 6h żeby mnie przyjęli.więcej »
 • Anemia w 20 tygodniu ciążyCiążaAnemia w 20 tygodniu ciążyOd początku ciąży miałam hemoglobinę w krwi 11,5-6, dziś w 20 tygodniu mam 10,6. Lekarz powiedział, ze bardzo słabe wyniki, przepisał mi żelazo (ASCOFER) od początku ciąży biorę elevit. Bardzo się martwię, ile...więcej »
 • Jestem w ciążyCiążaJestem w ciążyPodejrzewam, że jestem w ciąży w 3 tygodniu. Do lekarza jestem zarejestrowana dopiero na wtorek, a jestem cała w nerwach. Mam 24 lata i dopiero od 3 miesięcy jestem mężatką, nie spodziewałam się tak szybko...więcej »
 • Leki w ciążyCiążaLeki w ciążyPrzez 2 lata staraliśmy się z mężem o dziecko, miałam za niski progesteron i niestety nic nie pomagało...nagle w tym miesiącu okazało się iż jestem w ciąży, teraz już w 7 tygodniu.więcej »
 • Ból brzucha w ciążyCiążaBól brzucha w ciążyJestem w 30 tygodniu ciąży, od czasu do czasu boli mnie brzuch w dole jak przed okresem, czasami dół pleców i strasznie rwie mnie w pachwinach zwłaszcza jak wstaję. Nie wiem czy powinnam iść do lekarza, czy to normalne...więcej »
 • Jazda na rowerze w ciążyCiążaJazda na rowerze w ciążyPani Celino, co Pani myśli o tym, by w ciąży jeździć rowerem? Gdy spodziewałam się pierwszego dziecka, wszędzie czytałam, że nie powinno się tego robić. Więc sama także zrezygnowałam całkowicie z przejażdżek...więcej »
 • Seks w ciążyCiążaSeks w ciążyMam trochę krępujące pytanie: otóż jestem w 8 tyg ciąży.Na przełomie 6 i 7 tygodnia miałam plamienia (trwały ok.10 dni), teraz już nie plamię od tygodnia; jest czysto. Podczas tych plamień lekarz zabronił mi...więcej »
 • Słabe ruchy płodu w 39. tygodniu ciążyCiążaSłabe ruchy płodu w 39. tygodniu ciążyJestem na początku 39. tygodnia ciąży. Od dwóch dni (od wczoraj w nocy) odczuwam wyraźnie słabsze ruchy dziecka. Synek rusza się również mniej razy niż dotychczas. Stało się tak z dnia na dzień. Zaznaczam, że...więcej »
 • Opieka medyczna w czasie ciążyCiążaOpieka medyczna w czasie ciążyJestem w 6 tygodniu ciąży, obecnie mieszkam w Wielkiej Brytanii i jestem załamana tutejszą opieką zdrowotną. Otóż pierwsze jakiekolwiek badania będę miała dopiero zrobione w 12 tygodniu ciąży, ale nie mówię tu o...więcej »
 • Plamienie w ciążyCiążaPlamienie w ciążyJestem w 6 tygodniu ciąży, wystąpiło u mnie plamienie z dróg rodnych, odmówiłam przyjęcia mnie do szpitala, gdyż mam małe dziecko (8-miesięczny synek) i nie miałam go z kim zostawić. Biorę leki, jak mi lekarz...więcej »
 • Zobacz podobne do Przeciąganie się w ciążywięcej podobnych
Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko