Ten serial w latach 80. i 90. oglądali wszyscy. Jakie tajemnice kryła produkcja „Dynastii”?

Dramatyczne historie z udziałem Carringtonów śledziły miliony.
/ 16.11.2020 11:24

W 1981 roku na ekrany telewizorów trafił serial, który miał zmienić przyszłość telenoweli. „Dynastia”, bo o niej mowa, zyskała ponad 37 nominacji do najlepszych branżowych nagród, a zgarnęła aż 5 z nich. Pamiętasz, czego dotyczyła? 

Historia serialu „Dynastia”

„Dynastia” tworzona w latach 1981-89 opowiadała historię wzlotów i upadków członków bajecznie bogatego rodu Carringtonów. Biznesy przeplatały się z intrygami, romansami i rodzinnymi dramatami. 

Obsada do dziś jest kojarzona z kultowymi już rolami Blake'a, Krystle i oczywiście Alexis. Na planie nie zawsze było między nimi kolorowo. John Forsythe (Blake) nie dogadywał się z Joan Collins (Alexis). Często się kłócili i unikali. Z kolei między Collins a grającą Krystle Lindą Evans narodziła się prawdziwa przyjaźń. 

Co ciekawe, rolę w serialu odrzuciły takie gwiazdy jak Elizabeth Taylor i Sophia Loren. Dodatkowo, postać temperamentnej Alexis miała pierwotnie nazywać się... Madeleine. 

Serial zyskał tak ogromne zainteresowanie i rzeszę fanów, że powstała jego kontynuacja, nosząca tytuł „Dynastia: Pojednanie”. Nie doczekała się jednak takiego rozgłosu jak pierwowzór. 

Zobacz więcej newsów z życia gwiazd: 
Gwiazda „365 dni” Anna-Maria Sieklucka o Strajku Kobiet. Popiera walkę z prawem aborcyjnym?
Doda ostro o wpisie Małgorzaty Rozenek. „Ja bym nigdy nie nazwała prezydenta...” 
Olga Kalicka żegna przyjaciela, który zmarł przez koronawirusa. „To nie są żarty”