POLECAMY

Lewandowski spełnił marzenie Franka. O wzruszajacym geście piłkarza piszą wszystkie media

Brawa dla Franka!
Edyta Liebert / 10 miesięcy temu
Lewandowski spełnił marzenie Franka. O wzruszajacym geście piłkarza piszą wszystkie media fot. @rl_9/ kolaż polki.pl

To był niecodzienny widok. Kilkuletni chłopiec wyprowadził piłkarza z tunelu w trakcie niedzielnego meczu Polski z Czarnogórą. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby Franek nie cierpiał na rdzeniowy zanik mięśni, a Lewandowski nie spełnił jego największego marzenia właśnie w niedzielę.

Franek Trzęsowski bardzo chciał spotkać się z Robertem Lewandowskim i wyprowadzić piłkarza na murawę. Chłopiec w przypływie odwagi napisał list do Lewego z prośbą o tę możliwość. Piłkarz nie zignorował prośby chłopca - mimo wielu kłopotów, stresu i zmartwień chłopiec spełnił swoje wielkie marzenie. Franek towarzyszył piłkarzom przed meczem.

 

🇵🇱🇵🇱

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Zdjęcie Lewandowskiego z Frankiem najbardziej wzruszającym momentem

Media poruszył widok chłopca i Roberta Lewandowskiego, który ucałował go w czoło. Zagraniczna prasa rozpisuje się o wielkim geście piłkarza, który potrafi być doskonałym napastnikiem i wielkodusznym człowiekiem zarazem. Chłopiec cierpi na chorobę genetyczną, która nazywa się SMARD1, czyli rdzeniowy zanik mięśni z niewydolnością oddechową typu 1. Nie oddycha samodzielnie i porusza się na wózku, a to wydarzenie miało ogromny wpływ na jego zdrowie. O chłopcu możecie przeczytać na stronie  mojsynfranek.pl, na której opisuje chorobę swojego syna, codzienność, zmaganie z chorobą.

Myślę, że to niezwykłe przeżycie dla młodego Franka, który nie może się sam poruszać, a jednak znajdzie się na środku boiska. Taka sytuacja na Stadionie Narodowym nie miała jeszcze miejsca - powiedział Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski ds. organizacyjnych na portalu Łączy Nas Piłka.

 

Love u❤ #rl9 #robertlewandowski #laczynaspilka #polska #polishnationalteam #lewy #respect #idol

Post udostępniony przez ❤☞Robert Lewandowski☜❤ (@lewysfangirl1988)

Oby więcej tak pięknych gestów! Wszyscy możemy próbować być lepszymi ludźmi. Od niedzielnego meczu chyba wszyscy jesteśmy fanami Roberta Lewandowskiego. Jedna z jego obserwatorek na Instagramie napisała:

Panie Robercie, bardzo dziękuję za ten wspaniały gest 💛 Łzy wzruszenia same płynęły. Dla tego chłopca jest to na pewno wydarzenie życia, a dla nas - kibiców jest Pan uosobieniem profesjonalizmu i człowieczeństwa 💛 życzę dalszych sukcesów i wszystkiego, czego Pan sobie wymarzy. Powodzenia ! 😘

Podpisujemy się pod tymi podziękowaniami.

8 dowodów na to, że Lewandowski jest wspaniałym człowiekiem

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)