POLECAMY

Polskie gwiazdy, które rozebrały się w „Playboyu”... przynajmniej raz. Które z nich żałują?

Pamiętacie te okładki?
/ 9 miesięcy temu

Od kilkudziesięciu lat „Playboy” jest magazynem, który prezentował nagie zdjęcia kobiet, które czuły się atrakcyjne, docenione, piękne. W 2015 roku „Playboy” przeszedł metamorfozę i zaprzestał publikowania zdjęć roznegliżowanych kobiet, jednak rynek wymusił powrót do tej konwencji. Spore grono polskich aktorek, celebrytek czy gwiazd muzyki zaprezentowało swoje wdzięki w erotycznych sesjach. Które Polki zdecydowały się na ten krok? Które żałują?

Hugh Hefner , ojciec założyciel „Playboya”, nie żyje

Czasopismo zostało założone przez Hugh Hefnera w grudniu 1953 roku. Prędko zyskały popularność w Polsce - pierwszy numer polskiego Playboya ukazał się w grudniu 1992 r. i kosztował wówczas 29 500 zł. Zawierał m.in. wywiad z Lechem Wałęsą oraz nagą sesję fotograficzną z pierwszą Playmate edycji polskiej Malwiną Rzeczkowską.

„Playboy” i jego polskie bohaterki

Z biegiem lat na okładkach zaczęły pojawiać się polskie gwiazdy i celebrytki, i to niejednokrotni - Edyta Górniak, Katarzyna Figura, Katarzyna Skrzynecka, Renata Dancewicz. W nurcie rozwijającej się popkultury, na okładce zaczęły gościć także Doda, Aleksandra Szwed (dwukrotnie, a dlaczego to podkreślamy, zobaczycie w galerii), Martyna Wojciechowska jako „Big Sister”, na fali znanego nam dobrze reality show lat 90. Ta ostatnia żałuje kroku i w jednym z wywiadów wyznała, że mogłaby się rozebrać tylko wówczas, gdyby chodziło o kampanię społeczną lub akcję charytatywną. Szerokim echem odbiła się zmysłowa sesja z udziałem Joanny Przetakiewicz, zatytułowana „Kobieta Nowej Ery”. Piękna pięćdziesięcioletnia.

 

Od jutra nowy Playboy a w nim... Joanna Przetakiewicz #playboy_polska

Post udostępniony przez Playboy (@playboy_polska)

Takiego problemu nie ma Joanna Krupa, która na swoim Instagramie opublikowała obszerne podziękowania dla Hugh Hefnera, który w 2005 i 2009 roku wylansował ją na okładkach swojego pisma. „To otworzyło mi wiele drzwi”. Jak wiemy, rozbierane sesje z Joanna Krupą cieszą się wciąż dobrą sławą.

W galerii znajdziecie archiwalne okładki polskiego Playboya, na których kobiety są jeszcze rozebrane. Musicie je zobaczyć!

Muzułmanka w amerykańskim Playboyu. Ta sesja jest niezwykła... Bo kobieta jest ubrana?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)