Rafał Maserak fot. Edipresse Polska S.A.

Parada Latino

W Wielkiej Paradzie Karnawałowej wzięło udział ponad 200 tancerzy z całej Polski
/ 18.09.2009 12:20
Rafał Maserak fot. Edipresse Polska S.A.
Pulsującą karnawałem oraz niezwykle żywiołową oprawę muzyczną zapewniło aż 60 muzyków z różnych grup perkusyjnych z całej Polski. Ich wspólny występ, jako Bloco Pomerania, podczas tego wydarzenia był największym perkusyjnym projektem w Polsce. Na wszystkich, którzy tego dnia przyszli na Nowy Świat, czekała także Roda de Samba, taneczna animacja na ulicy, bossa nova na żywo, oraz Targ Latino.

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć portalu polki.pl
Dla odwiedzających Targi Latino przygotowaliśmy prawdziwą atrakcję – spotkania ze znanymi polskimi tancerzami. Były rozmowy, wspólne zdjęcia, autografy oraz krótka nauka tańca.

Naszymi gośćmi specjalnymi byli:

Edyta HerbuśEdyta Herbuś 
- tancerka posiadająca najwyższą międzynarodową klasę S w tańcach latynoamerykańskich.  Od najmłodszych lat poświeciła się swojej największej pasji - tańcowi. Edyta jest żywym przykładem  na to, że ciężka praca i dobra motywacja przynoszą efekty. Jest m.in. wielokrotną Mistrzynią Polski formacji tanecznych w tańcu latynoamerykańskim, finalistką Polski, Europy i Świata w tańcu nowoczesnym.  Dzięki wielokrotnemu udziałowi w "Tańcu z gwiazdami" zdobyła ogromną popularność i sympatię widzów. Wówczas jej kariera nabrała jeszcze większego tempa. Własny program w muzycznej stacji pt „W rytmie MTV”, role w popularnych serialach TV „Na Wspólnej”, „Tylko Miłość”, „Samo życie” oraz w Międzynarodowej produkcji filmowej „Volf Messing” ugruntowały pozycję Edyty w świadomości publicznej. Kropką nad i był udział Edyty wraz z Marcinem Mroczkiem w prestiżowym konkursie tanecznym „Eurovizion Dance 08”, gdzie w gwiazdorskim stylu wywalczyli dla Polski zwycięstwo. Edyta stale chce się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje, dlatego szkoli się i bierze udział w tanecznych kursach prowadzonych przez najlepszych międzynarodowych instruktorów. Niezwykle ciepła i otwarta do ludzi, z chęcią bierze udział w wydarzeniach, gdzie może spotkać się ze swoimi fanami, a także w akcjach charytatywnych, dzięki którym może pomóc innym.


Tomasz BarańskiTomasz Barański – tancerz i choreograf. - reprezentant najwyższej tanecznej klasy międzynarodowej "S" w tańcach latynoamerykańskich. Od 18 lat jego partnerką jest Edyta Herbuś, z którą osiągnął wiele sukcesów tanecznych na turniejach w Polsce i za granicą.

Prowadzi szkołę tańca Revolution (www.dancerevolution.pl) w Józefowie, jest również instruktorem w Egurrola Dance Studio.

Poza tańcem towarzyskim, który rozwinął na najwyższym poziomie, jest również wszechstronnie utalentowanym tancerzem estradowym, który stale szkoli się i rozwija w różnych technikach tanecznych. Bierze udział w największych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, gdzie partneruje największym gwiazdom estrady, m.in. Justynie Steczkowskiej, Kasi Cerekwickiej, Ingrid, Dodzie.
Z powodzeniem zadebiutował jako choreograf teledysków m.in. Stefano Terrazzino, De Mono, a także jest twórcą choreografii festiwalu w Sopocie.

Współtwórca spektaklu Lady Fosse, obecnie pracuje nad nowym projektem muzyczno-teatralnym, którego choreografem jest Billy Goodson, niegdyś współpracujący z Michaelem Jacksonem.

Agustin Egurrola bardzo ciepło wypowiada się o Tomaszu Barańskim: "Wyjątkowy tancerz. Talent, który bardzo rzadko się spotyka. Może zatańczyć absolutnie wszystko. Ma niezwykle pozytywną energię i przyjemnością jest praca z nim. Każdy choreograf chciałby pracować z takim artystą jak on."


Rafał MaserakRafał Maserak - reprezentant najwyższej tanecznej klasy międzynarodowej "S", zwycięzca i finalista turniejów we  Włoszech, Francji, Austrii, dwukrotny wicemistrz  Polski w tańcach latynoamerykańskich. Bierze udział w wielu programach telewizyjnych, m.in. „Tańcu z gwiazdami”, „Projekcie plaża”. Pasjonuje się piłką nożną, ale jego największą miłością jest taniec, dlatego stale szkoli się i podnosi swoje kwalifikacje. Uwielbia dzielić się swoją pasją z innymi, dlatego angażuje się w wydarzenia nie tylko związane z tańcem, ale zawsze znajduje czas na czynne uczestnictwo w akcjach społecznych. Udział w meczach charytatywnych, spotkania z rodzinami zastępczymi czy obecność na obozie dla chorych dzieci to tylko kilka przykładów zaangażowania w pomoc innym. Obecnie tancerz wraz z Anną Muchą walczy o Kryształową Kulę w X edycji Tańca z gwiazdami. Trzymamy kciuki za zwycięstwo.


Podczas fiesty nie mogło również zabraknąć studia tańca Showdance, które jest organizatorem międzynarodowego turnieju tańca CIN&CIN Polish Cup.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/20.03.2010 17:11
Cześć . jestem fanka Tomka Barańskiego. Mieszkałam na jednym osiedlu z nim, nigdy nie był przemądrzały, wyniosły,chociaż miał powody, bo zawsze umiał do celu dążyć i wspaniale tańczyć. Każda chciała z nim zatańczyć... Dzisiaj wiele osiągnął i ma wszystkie moje głosy w You CAN Dance. Jest super facetem. Kielce na CIebie głosują 3maj się Tomek!!!
/30.09.2009 13:12
Ale super :D Marzy mi się nauczyć latino dance :P na wakację w przyszłym roku planuję jechac do Grecji więc może też się czegoś nauczę :) Muszę tylko biuro wybrać, alfa to Ci co siatkarzy sponsorują?
/11.09.2009 22:08
Byłam niedawno w Grecji na wakacjach. Wspaniały urlop. Miałam taki jeden ulubiony lokal niedaleko hotelu. Pokazala mi go moja rezydentka z alfy. Kilka razy w tyg były tam lekcje samby i innych "gorących" tańców. Trochę się nauczyłam :)