5letnia córka kristen bell nosi pieluchy fot. ONS.pl/Adobe Stock/kolaż Polki.pl

„Moja 5-letnia córka nadal nosi pieluchy” - za te słowa aktorkę Kristen Bell spotkał ogromny hejt

Zdaniem aktorki, nigdy nie powinniśmy oceniać innych rodziców. Każde dziecko jest inne i rozwija się we własnym tempie.
Weronika Kwaśniak / 22.08.2020 09:33
5letnia córka kristen bell nosi pieluchy fot. ONS.pl/Adobe Stock/kolaż Polki.pl

Jakiś czas temu Kristen Bell podzieliła się z fanami wyznaniem, że jej 5-letnia córka Delta nadal nosi pieluchy. Dodała przy tym, że rodzice nie powinni być oceniani wyłącznie przez pryzmat doświadczeń innych z ich własnymi dziećmi. Każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim własnym tempie. Co Kristen opisała od razu na przykładzie swojej drugiej córki, 7-letniej Lincoln.

- Gdy moja starsza córka miała 21 miesięcy, jedynie zasugerowaliśmy jej, żeby zaczęła używać nocnika. Od tamtej pory przestała nosić pieluchę. Leżeliśmy z mężem w łóżku i chichotaliśmy - dlaczego wszyscy robią wielkie zamieszanie o odpieluchowanie? To takie proste! Po prostu powiedz dziecku, żeby zaczęło używać nocnika! Aktualnie, moja młodsza córka ma 5,5 roku i ciągle nosi pieluchy. Każde dziecko jest zupełnie inne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez kristen bell (@kristenanniebell)

Czy 5-latka rzeczywiście jest za duża na pieluchy?

Po tych słowach, na aktorkę spadła fala krytyki innych matek, które stwierdziły że 5-latka jest zdecydowanie za duża na to, by nadal nosić pieluchy. Kristen nie pozostawiła ich wypowiedzi bez komentarza, wdając się w długie dyskusje na Twitterze.

- Uważam, że nie ma nic poniżającego w tym, że dziecko długo nosi pieluchę. Każdy jest inny. Moja 5-latka nie byłaby zawstydzona nawet wtedy, gdy nosiłaby pieluchę w dzień! (…)

Wypowiedź Kristen wyjaśnia więc, że Lincoln korzysta z pampersa tylko w nocy. Potwierdza to zresztą kolejny komentarz aktorki, ujawniający że pęcherz córki nie wytrzymywał 10-godzinnego snu i dziewczynka miała problem z nocnym moczeniem. To z kolei spowodowało, że wiele matek wyraziło swoją solidarność, ujawniając że ich 5-letnie dzieci również nadal śpią w pieluchach.

W ostatnim czasie Kristen Bell udzieliła wywiadu „Today’s Parent”. Ujawniła, że dosłownie kilka tygodni po całej aferze, Lincoln przestała potrzebować pampersa w nocy. Kristen i jej mąż zaczęli wybudzać ją codziennie ok. 23, aby skorzystała z toalety.

Cała dyskusja, która rozpoczęła się od początkowego wyznania aktorki, miała na celu wyłącznie zwrócenie uwagi na to, jak szybko oceniamy innych rodziców i porównujemy ich pociechy do własnych dzieci.

- Nigdy nie spotkałam licealisty, który siusia w majtki. To przecież pewnego dnia się kończy! – podsumowała aktorka.

Czytaj więcej na temat wychowania dzieci:
Pozwala 5-letniemu synowi grać na komputerze 6 godzin dziennie
Pokazała zdjęcie swojej 3-letniej córki w pełnym makijażu
Jak nie zgubić dziecka w tłumie? 7 mądrych rad
Rodzice pokochali tę metodę radzenia sobie z dzieckiem
Bursztyn na ząbkowanie - czy to na pewno bezpieczne?