POLECAMY

Ikona dziennikarstwa przechodzi na emeryturę

Telewizja CNN wyemitowała ostatni odcinek programu "Larry King Live". Wraz z zakończeniem emisji kultowego talk show, jego twórca i prowadzący, po 25 latach pracy dla stacji CNN, odchodzi na emeryturę.

Telewizja CNN wyemitowała ostatni odcinek programu "Larry King Live". Wraz z zakończeniem emisji kultowego talk show, jego twórca i prowadzący, po 25 latach pracy dla stacji CNN, przechodzi na emertyturę.

Charakterystyczny wystrój telewizyjnego studio, wyrazisty wizerunek Larrego Kinga (okulary, podwinięte rękawy koszuli, szelki oraz postawa - łokcie oparte o stół, a do tego niepowtarzalna barwa głosu) i jedyny w swoim rodzaju sposób prowadzenia wywiadów sprawiły, że Larry King na stałe zapisał się do historii mediów. Podczas swojej wieloletniej pracy w roli prowadzącego talk show, przeprowadził tysiące wywiadów z ikonicznymi postaciami świata polityki, kultury i show biznesu. Niepostrzeżenie i jakby mimochodem sam stał się ikoną. Dla wielu jest wzorem dziennikarza, który po mistrzowsku przeprowadza wywiady, dzięki czemu jego popularność sięgu daleko poza granice Stanów Zjednoczonych.

Swoją karierę zaczynał w latach 50-tych jako szeregowy reporter radiowy. Na antenie stacji CNN debiutował w 1985 roku swoim autorskim programem "Larry King Live", który prowadził nieprzerwanie aż do grudnia 2010 roku. Lista jego rozmówców jest długa i nie sposób wymienić wszystkich osobistości, które miały niewątpliwy zaszczyt stać się bohaterami programu Kinga, wśród nich są między innymi: Margaret Thatcher, Nancy Reagan, Madonna, Monica Lewinsky, Michael Jordan, Michaił Gorbaczow, George Bush, Barbarą Bush, Tony Blair, Paris Hilton, Céline Dion, Sharon Stone, Frank Sinatra, Barbra Streisand, Martha Stewart, Elizabeth Taylor, Oprah Winfrey, Lady Gaga... i wielu innych.

 

Lady Gaga w programie Larry King Live

Lady Gaga w programie Larry King Live

Ze swojej popularności korzystał, angażując się w działalność charytatywną. Założył fundację Larry King Cardiac Foundation, która pomaga osobom po zawale serca. Wspomagał też młodych adeptów dziennikarstwa, przekazał milion dolarów Uniwersytetowi George'a Washingtona, dzięki którego zasponsorowano stypendia dla najuboższych studentów dziennikarstwa. Nie pozostawał również obojętny wobec ofiar kataklizmów - prowadził specjalne edycje swojego programu - opowiadał o ofiarach huraganu Katrina i trzęsienia ziemi na Haiti.

Prywatnie, nazywany "mistrzem wywiadu", Larry King jest mężem piosenkarki i aktorki, Shawn Southwick-King i ojcem pięciorga dzieci.

Larry King z rodziną

Na koniec swojego ostatniego spotkania z widzami dziennikarz nie mógł ukryć wzruszenia. - Nie wiem co powiedzieć, oprócz jednej rzeczy do was - mojej publiczności: "Dziękuję". I zamiast "Do widzenia" powiem "Do zobaczenia wkrótce" - powiedział King na zakończenie kultowego talk show. Nie jest to jednak koniec jego przygody z telewizją, nadal będzie prowadził raz w tygodniu program publicystyczny o ważnych wydarzeniach na świecie.

Fot. w zajawce cnn.com/ pozostałe - PR Photos

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
pani autorko, wie pani co to jest ikoniczna postać? Bo chyba nie o to pani chodziło...